جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۵/۲۴/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۲۸:۰۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۲۸ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۵۵
بجنورد
۱۴° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۱۷۱۲۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ - ساعت ۱۰:۱۴

رونمایی از دستاورد بسیج در هفته پروهش/سفر به کربلا هدیه مخترع جوان استان+ تصاویر

کوچکترین دستگاه برداشت مکانیزه پنبه ، همزمان با هفته پژوهش در محل مرکز رشد حضرت باقر العلوم(ع) سازمان بسیج علمی و پژوهشی رونمایی شد.

به گزارش عصر اترک، صبح امروز جلسه ی رونمایی از کوچکترین دستگاه برداشت مکانیزه پنبه با حضور فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی، مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت، مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی در محل مرکز رشد حضرت باقر العلوم سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان برگزار شد.

 


محمود رحیمی پژوهشگر و مخترع دستگاه برداشت مکانیزه پنبه در مورد دستگاه خود گفت:ساخت این دستگاه تمامآ با حمایت های سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان انجام شده و به موفقیت رسیده است.
 رحیمی اظهارکرد:  اگر حمایت های مالی و مشاوره ای این سازمان نبود ساخت دستگاه در همان مراحل ابتدایی کار متوقف می شد چرا که در ابتدای کار حتی پدرم امیدی به جواب دادن این دستگاه نداشت ولی خوشبختانه با حمایت های همه جانبه سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ، ساخت این دستگاه با سختی های فراوان به موفقیت انجامید.
وی ادامه داد: با ساخت این دستگاه مشکل اصلی پنبه کاران که همان برداشت دستی این محصول بود به طور کامل  حل می شود چراکه نمونه خارجی این دستگاه  که با هزینه ای نزدیک به یک میلیارد تومان وارد می شود قابلیت استفاده در زمین های خرده مالکی را ندارد ولی این دستگاه به خاطر حجم کوچک و هزینه بسیار کم آن می تواند این مشکل را حل کند.

 


سردار مرتضوی فرمانده سپاه استان نیز در این جلسه گفت: ما امروز در آستانه تمدن سازی جهانی هستیم و امیدواریم بتوانیم یک الگوی عالی و موفق ، یعنی نظام اسلامی را فراگیر کنیم و به آزادی خواهان جهان معرفی کنیم و به نوعی تفکر اسلامی و ارزشی را در راستای مطالبه مقام معظم رهبری یعنی ایجاد حس ما می توانیم را برای تامین نیاز های امروز جامعه اسلامی جامع عمل بپوشانیم.
وی در ادامه گفت: یکی از مواردی که باید در دستور کار ما قرار گیرد  کمک به پیشرفت و توسعه به سمت دستیابی به اهداف نظام اسلامی است به طور مثال همین جلسه ، زمانی که مسئولین  می آیند و از یک جوان مبتکر ، بسیجی و خلاق تجلیل می کنند آن را حمایت می کنند این خود در راستای جهاد کبیر می باشد به این معنا که باید برای پیشرفت به سمت  اهداف نظام برنامه ریزی صورت بگیرد و اگر بخواهیم با دشمنان نظام مبارزه کنیم نیاز به پیشرفت و توسعه داریم.

 


در ادامه جلسه ، تفاهم نامه ای بین سازمان بسیج علمی و پژوهشی و سازمان صنعت معدن  تجارت استان خراسان شمالی در راستای همکاری در حل مشکلات صنعت استان امضا شد.
و در پایان مراسم رونمایی از کوچکترین دستگاه برداشت پنبه توسط فرمانده محترم سپاه استان و جمعی از مسئولین استانی انجام  شد ومخترع این دستگاه یک سفر به کربلای معلی از فرمانده سپاه استان دریافت کرد.
انتهای پیام/

 

اشتراک گذاری :

نظرات شما
شهروند | 1395/09/18
0
0
با عرض سلام و ادب - واقعا دست مسئولین سپاه و بسیج درد نکند . حمایت این عزیزان از کارهای پژوهشی بسی ارزشمند است . این عزیزان و همه ما سربازان گوش به فرمان رهبریم و بنده هم به عنوان یک بسیجی وقتی این افتخارات را می بینم بسیار خوشحال می شود . دعای خیر رهبر معظم پشت سر این عزیزان است . انشاءا... در پرتو عنایات حق تعالی و ائمه اطهار س و ارشادات ولایت معظم فقیه همیشه موفق و پیروز باشند . بسیار ممنون
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک