یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۲۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۰۷ - ساعت ۱۱:۱۱
در ۶روز نخست سال ۹۳

ثبت ۳۳هزار اقامت در خراسان شمالی/بابا امان پربازدیدترین مکان گردشگری استان

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی گفت:در 6روز نخست سال 33هزار و106اقامت دراستان به ثبت رسید.
ثبت  33هزار اقامت در خراسان شمالی/بابا امان پربازدیدترین مکان گردشگری استان,اقامت نوروزی،باباامان بجنورد، عمارت مفخم،خراسان شمالی

علی کاظمی در گفتگو با خبرنگار اترک نیوز، افزود: پارک ملی "بابا امان بجنورد"  با 12 هزار و 663  نفر بازدید کننده بیشترین استقبال را از طرف مسافران نوروزی تا کنون داشته است و توانسته  رتبه اول اماکن گردشگری استان را در جذب گردشگر به خود اختصاص دهد.

 

وی گفت :منطقه نمونه ملی "بابا امان " با پارك جنگلي و استخرهاي ديدني اش همواره مسافران بسياري را براي رفع خستگي به خود جذب كرده است.

 

کاظمی افزود: بوستان بش قارداش با 5 هزار و 793  نفر بازدیدکننده و عمارت مفخم  با 2 هزار و 132 نفر بازدیدکننده در رتبه‌های بعدی بازدید گردشگر قرار دارند.

 

دبیرستادهماهنگی خدمات سفر با بیان اینکه اقامت مسافران در این استان شامل اقامت در واحدهاي اقامتي، مدارس و کمپينگ ها نیز می شود، اظهار داشت: از تعداد کل مسافرین نوروزی که در مراکز اقامتی استان در 6روز اول سال اسکان داده شدند، 17هزار و 245 نفر در مدارس اسکان داده شدند وکمترین آن در کمپ ها موقت به میزان 26نفر بودند.

 

وی همچنین افزود:  در هتل ها492 نفر،مهمانپذیرها780 نفر ومنازل استیجاری 345 نفر اساکن داده شدند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛ فعالیت های ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی خراسان شمالی از 28 اسفند ماه سال پیش آغاز شده است  و تا 15 فروردین ماه سال جاری ادامه دارد.

 

خراسان شمالي بين دو قطب گردشگري شمال وزيارتي مشهد مقدس قراردارد وهرساله درايام تعطيلات نوروز مسافران بيشماري از اين مسير تردد دارند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک