چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۴۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۱ - ساعت ۱:۴

عصبانیت رژیم صهیونیستی از یار غار!

فرستاده‌ آمریکا، رژیم صهیونیستی را مسئول شکست گفتگو‌های به اصطلاح سازش و شهرک‌ سازی‌ها را مهم‌ ترین مانع در روند آن دانست.
 عصبانیت رژیم صهیونیستی از یار غار!,

فرستاده‌ آمریکا، رژیم صهیونیستی را مسئول شکست گفتگو‌های به اصطلاح سازش دانست و شهرک‌ سازی‌ها را مهم‌ ترین مانع در روند آن عنوان کرد. او هشدار داد که تل‌آویو اگر فعالیت‌های شهرک‌سازی خود را متوقف نکند، ممکن است «آینده‌ی یهودی» خود را از دست دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از رویترز، یکی از مقامات رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود، این اظهارات مارتین ایندیک، فرستاده‌ آمریکا در امور خاورمیانه را مزوّرانه دانست.
 

عصبانیت رژیم صهیونیستی از یارغار!


این مقام رژیم صهیونیستی گفت: «ایندیک می‌آید و دیگران را سرزنش می‌کند بدون آنکه از مسئولیت خودش درباب بن‌بست ایجاد شده سخنی بگوید... واقعاً دشوار است که مشخصاً بگوییم آقای ایندیک چه کمک چشمگیری به فرآیند صلح کرده است.»

این مقام رژیم صهیونیستی مدعی شد که واشنگتن می‌دانسته است که برنامه‌های شهرک‌ سازی‌ رژیم صهیونیستی قرار بوده است در طول نه ماه مذاکره‌ی تل‌آویو و مقامات فلسطینی ادامه یابد.

روز پنجشنبه (۱۸ اردیبهشت)، فرستاده‌ آمریکا، رژیم صهیونیستی را مسئول شکست گفتگو‌ها دانست و شهرک‌سازی‌ها را مهم‌ترین مانع در روند آن عنوان کرد. او هشدار داد که تل‌آویو اگر فعالیت‌های شهرک‌سازی خود را متوقف نکند ممکن است «آینده‌ی یهودی» خود را از دست بدهد.

ایندیک در گردهمایی سالانه‌ انستیتو سیاست خاورمیانه در واشنگتن گفت، «اگر آینده‌ اسرائیل برای شما مهم است، که می‌دانم برای بسیاری از شما از جمله خود من چنین است، باید درک کنید که فعالیت بی حد و حصر شهرک‌سازی، خصوصاً در میانه‌ی گفتگوها، نه تنها اعتماد فلسطینیان را به هدف مذاکرات کاهش می‌دهد که آینده‌ یهودی رژیم صهیونیستی را نیز کمرنگ می‌کند.»

مذاکراتی که با وساطت آمریکا به جریان افتاده بود، به‌سبب فعالیت‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و و امتناع این رژیم از آزادسازی اسرای فلسطینی به شکست انجامید.

ایندیک همچنین خاطرنشان ساخت که امتناع رژیم صهیونیستی از توقف برنامه‌هایش برای ساخت و سازهای جدید در طول آخرین دور گفتگوها تأثیری «به‌شدت مخرّب» داشته است.

عصبانیت رژیم صهیونیستی از یارغار!


ماه گذشته، جان کری، وزیر امور خارجه‌ آمریکا، هشدار داد که اگر مذاکرات به اصطلاح صلح با فلسطینیان به شکست بینجامد، رژیم صهیونیستی به «یک رژیم نژاد پرست» تبدیل خواهد شد.

محمود عباس، کفیل ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین، روز پنجشنبه (۱۸ اردیبهشت) گفت که این تشکیلات تنها به شرطی مذاکرات را ادامه می‌دهد که رژیم صهیونیستی اسرای فلسطینی را آزاد کند و گسترش شهرک‌ سازی‌ها را متوقف سازد.
 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک