جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۵/۲۴/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۲۸:۰۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۲۸ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۵۵
بجنورد
۱۴° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۵۹۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ساعت ۱۰:۳۸
فرماندار نورآباد:

مراکز فرهنگی هنری کانون درحوزه پرورش تفکر خلاق پایه قرار گیرد

شیراز- فرماندار شهرستان نورآباد گفت: مراکز فرهنگی هنری کانون درحوزه پرورش تفکر خلاق پایه قرار گیرد.
مراکز فرهنگی هنری کانون درحوزه پرورش تفکر خلاق پایه قرار گیرد,

به گزارش خبرنگار مهر، رهام پیکری در دیدار با مدیرکل مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اینکه شهرستان نورآباد به لحاظ جایگاه علمی و به نسبت جمعیت در سطح کشور نمونه است، اظهار کرد: عشایر و لرهای مقیم شهرستان ممسنی از تحصیلات عالیه برخوردار هستند و این لزوم توجه به نسل جدید را می رساند. در ارتباط با کانون هم همکاران شما با توجه به بضاعت فرهنگی و هنری زحمت می کشند وبه لحاظ عرصه ای فعالیت های خوبی ارائه می شود اما به لحاظ ساختمانی، فضای کانون در شهرستان نورآباد کوچک است.

از راه اندازی سینما کانون در نورآباد استقبال می کنیم

وی با توجه به عدم وجود سینما در شهرستان نورآباد گفت: از راه اندازی سینما کانون در نورآباد استقبال می کنیم همان طور که پیش از این هم پیشنهاد این کار را به مربی مسئول مرکز نورآباد داده ام. وی خطاب به افتخاری گفت: شما در بحث راه اندازی سینما کانون ورود پیدا کنید من هم قول می دهم که هر نوع حمایتی را در این رابطه انجام بدهم، هر چند در قانون بودجه دست فرمانداران بسته شده و تأکید بر این است که از اجرای پروژه های جدید اجتناب کنید اما این موضوع باعث عدم رضایت مندی مردم می شود و در بحث اجرای و راه اندازی سینما کانون هم محکم ایستاده ایم به شرطی که از لحاظ ساختاری و سازمانی کانون مشکلی نباشد.

پیکری یادآور شد: در حال حاضر هم از اداره فرهنگ و ارشا اسلامی شهرستان می خواهیم تا با در اختیار گذاشتن سالن در بحث پخش فیلم های مناسب کودکان و نوجوانان با کانون همکاری کند.

فرماندار نورآباد ممسنی در ادامه گفت: نگاهمان بر حمایت از کانون است در این راه از منابع مختلف (ماده ۱۸۰ و ۲ درصد نفت و گاز و تملک دارایی) و کمک خیرین به کانون، بودجه اختصاص می دهیم و نگاهمان به کانون بوده و هست. تاکنون هم تا جایی که توانسته ایم کانون را از لحاظ مادی حمایت کرده ایم و کوتاهی نمی کنیم.

پیکری به وجود ۳۹۰ روستا در شهرستان نورآباد اشاره کرد و ضمن بازگویی خاطرات کودکی خود در روستا با کتابخانه های سیار روستایی کانون، لزوم داشتن واحد سیار جداگانه را ضرورت دانست و در رابطه با تهیه وسیله نقلیه مناسب قول مساعدت داد.

وی گفت: نسلی بودیم که نه مهد کودک و کودکستان رفتیم و نه کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان دیدیم؛ ان شاالله بچه هایمان بتوانند از کانون و فعالیت های خوب آن استفاده کنند چرا که این کانون های پرورش فکری باعث شکوفایی استعدادهای کودکان ونوجوانان است و مراکز فرهنگی هنری کانون باید در حوزه پرورش تفکر خلاق پایه قرار بگیرد تا کودکان و نوجوانان عضو آن بتوانند در دوران جوانی بتواند خوب بدرخشد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس هم در حاشیه این دیدار ضمن بازدید از مرکز فرهنگی هنری نورآباد ممسنی در نشست صیمانه با کارکنان این مرکز حاضر شد و به بررسی مسائل مربوط به امور فرهنگی هنری و دغدغه های همکاران پرداخت.

حمایت فرمانداران برای کار با کودک و نوجوان لازم است

زهرا افتخاری که با هدف دیدار با فرماندار نورآباد ممسنی و تشریح فعالیت هابی فرهنگی هنری کانون به نورآباد سفر کرد ضمن تشکر از حمایت های فرماندار نورآباد در بحث فرهنگ و هنر و کودک و نوجوان گفت: حمایت فرمانداران برای کار با کودک و نوجوان لازم است و از آنجا که شهرستان نورآباد، روستاهای زیادی دارد نیاز به داشتن واحد سیار به طور جداگانه احساس می شود چرا که در حال حاضر واحد سیار شهرستان نورآباد و رستم یک دستگاه است.

مدیر کل کانون فارس در ادامه گفت: اگر الان برای کودک و نوجوان برنامه ریزی نکنیم در آینده اتفاق خوبی نخواهد افتاد.

وی خواستار هم افزایی دستگاه های اجرایی در شهرستان نورآباد شد و گفت: در بحث فرهنگ موازی کاری انجام می شود که ضررهای زیادی به دنبال دارد. اگر بین دستگاه های مختلف فرهنگی هم افزایی صورت بگیرد و یک هدف دنبال شود نتایج بهتر و مطلوبی حاصل می شود.

اشتراک گذاری :
برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک