سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۷:۲۸ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۳۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۶:۴۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۸۱۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ - ساعت ۳:۲۴
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی:

مرکز لرزه نگاری در خراسان شمالی راه اندازی می شود

بجنورد- مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: به منظور دریافت اطلاعات به هنگام و آنی از فعالیت گسل های استان، مرکز لرزه نگاری در خراسان شمالی راه اندازی می شود.
مرکز لرزه نگاری در خراسان شمالی راه اندازی می شود,

حسین عظیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه خراسان شمالی فاقد سایت لرزه نگاری است، اظهار کرد: به همین دلیل در هنگام وقوع زلزله و فعالیت گسل های استان، به اطلاعات آنی و به هنگام دسترسی نداریم، بنابراین راه اندازی مرکز لرزه نگاری ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه ایجاد و راه اندازی مرکز لرزه نگاری در خراسان شمالی مستلزم تامین اعتبار است، عنوان کرد: مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران و پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی برای تامین تجهیزات این مرکز به میزان لازم، در صورت ایجاد ساختمان، اعلام آمادگی کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی میزان اعتبار پیش بینی شده برای ایجاد ساختمان مرکز لرزه نگاری را ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

عظیمی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۳۲۶ زمین لرزه در خراسان شمالی به وقوع پیوسته است که این تعداد، زنگ خطری است تا توجه و نگاه کشوری به این موضوع معطوف شود و شهروندان نیز نسبت به مسائل ایمنی و پیشگیری، آگاهی بیشتری یابند.

این مسئول بیان کرد: خراسان شمالی رکورد دار رخداد زمین لرزه به لحاظ فراوانی و هم به لحاظ بزرگی ریشتر در کشور است.

وی با تاکید بر رعایت مقررات ساخت و سازها برای منازل مسکونی شهری و نیز پروژه های روستایی و عمرانی، عنوان کرد: خراسان شمالی تنها استان کشور است که تمام منازل روستاییان را در برابر حوادث طبیعی بیمه کرده است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک