سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۰۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ساعت ۶:۴۱
کارشناس امور مذهبی:

امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نباشد جای حق و باطل عوض می شود

سید حسین حسینی کارشناس امور مذهبی با بیان اینکه اگر امروز امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نباشد جای حق و باطل عوض می شود و جامعه نابود می شود ابراز داشت: دو فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر که هر دو جزء فروع ده‌گانه دین مبین اسلام می‌باشند، آنچنان جایگاه والایی در شرع مقدس اسلام دارند که در حدود 30 آیه از آیات قرآن کریم با الفاظ و عبارات مختلف در خصوص آن‌ها نازل گردیده است.
 امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نباشد جای حق و باطل عوض می شود,

به گزارش عصر اترک به نقل از پایگاه خبری جاجرم،  سید حسین حسینی کارشناس امور مذهبی در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت:  امر به معروف ونهی از منکر دو واجب فراموش شده در بین مردم است
و کسی هم که امر به معروف ونهی از منکر میکند را مورد ضرب و شتم قرار میدهند.

وی گفت: امام علی (ع) می فرمایید تمام کارهای نیک و حتی جهاد در راه خدا، در مقابل امر به معروف و نهی از منکر به اندازه‌ی آب دهانی در مقابل دریایی پهناور بیش نیست!»

مدیر اردوی جهادی حوزه امام صادق بجنورد با بیان اینکه اگر امروز امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نباشد جای حق و باطل عوض می شود و جامعه نابود می شود. گفت: دو فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر که هر دو جزء فروع ده‌گانه دین مبین اسلام می‌باشند، آنچنان جایگاه والایی در شرع مقدس اسلام دارند که در حدود 30 آیه از آیات قرآن کریم با الفاظ و عبارات مختلف در خصوص آن‌ها نازل گردیده است.


حسینی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود دیگر واجبات مانند نماز و روزه و... فراموش میشود افزود: در دوران آخرالزمان به جایی میرسد که مردم امر به بدی ها و نهی از خوبی ها میکنند.

 وی گفت: از مسئولان در خواست دارم که در صورت امکان کارت شناسایی امر به معروف و نهی از منکر را برای طلاب وروحانیون صادر کنند تا راحت تر و بدون مشکل بتوانند این دو امر خطیر را به آسانی انجام دهند.

 

پایان خبر

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک