چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۴۶ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۲ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۱۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۴۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ - ساعت ۵:۳
یکی از فروشندگان لوازم التحریر جاجرمی:

مردم ترجیح می دهند جنس ارزانتر را بخرند/قیمت بعضی از اجناس ایرانی گرانتر است

یکی از فروشندگان لوازم تحریر در جاجرمی ابراز داشت: بعضی از لوازم تحریر ساخت داخل گرانترهستند و مردم ترجیح می دهند که جنس ارزان بخرند و کمتر سراغ جنس ایرانی بیایند به نظر بنده اولویت اول اغلب خانواده ها قیمت اجناس است.
مردم ترجیح می دهند جنس ارزانتر را بخرند/قیمت بعضی از اجناس ایرانی گرانتر است,

به گزارش عصراترک به نقل از پایگاه خبری جاجرم، هر ساله با نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید، هیجان حضور در کلاس‌های درس محصلان و خانواده‌های آنان را فرا می گیرد. با نگاهی به بازار لوازم تحریر، کیف، کفش و کتاب می توان به راحتی این ذوق و هیجان را مشاهده کرد.

اهمیت خرید لوازم تحریر بر همگان آشکار است؛ چراکه لوازم تحریر، ابزار است و این ابزار نقش بسزایی در محیا کردن شرایط آموزش و اشتیاق به تحصیل دانش‌آموزان ایفا می کند.

با درک اهمیت و نقش این ابزار در دوره تحصیلی دانش‌آموزان، اهمیت پرداختن به این موضوع روشن می شود؛ این ابزار از یک طرف خود واسطه‌ای است برای کسب دانش و از طرف دیگر خود مبلغ یک فرهنگ و بینش است.

خانم شکوهی یکی  از مادران در رابطه با خرید لوازم التحریر ایرانی در آستانه ی ماه مهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: من به دلیل حمایت از تولید داخلی کشورم حتما از این وسایل خریداری می کنم حتی اگر تصاویر آن جذاب نباشد زیرا الگوقراردادن تصاویر خارجی برای دانش آموزان  بسیار ناپسند و بر خلاف عقاید اسلامی ما ایرانی ها می باشد.

وی راجب استقبال همشهریان خود در شهرستان جاجرم ابراز داشت: متاسفانه به دلیل عدم تبلیغات لوازم ایرانی و به خاطر  غرب گرایی در بین مردم وعدم توجه به فرهنگ ایرانی خرید لوازم التحریر ایرانی در شهرستان ما خوب نیست.

شکوهی افزود: به دلیل عدم توجه به فرهنگ ایرانی در اقشار مرفه این شهرستان کمتر از این لوازم التحریر ها استفاده می شود اگر اقشار مرفه و تحصیل کرده به این مهم توجه کنند حتما اقشار کم درآمد هم به خرید لوازم ایرانی توجه خواهند کرد.

وی گفت: کیفیت لوازم ایرانی بد نیست اما تولید کنندگان می توانند کیفیت را به حد مطلوب تر برسانند و همچنین تصاویر به کار برده شده هم بد نیست اما می شود از تصاویر جذاب تر و متنوع تری برای فرزندانمان استفاده کنند.

خانم شاه ویردی یکی از دبیران و فعالین فرهنگی شهرستان جاجرم ابراز داشت: بنده به عنوان يك مادر ايراني برخود واجب مي دانم كه باخريد لوازم تحريرايراني حمايت خود را ازتوليد داخل اعلام كنم خوشبختانه طي چند سال اخير كيفيت كارهاي داخلي افزايش پيدا كرده است و ديگر نيازي به لوازم تحرير خارجي نيست ولي موانعي برسر راه وجود دارد ما بايد  فرهنگ استفاده از جنس ایرانی را ايجاد كنيم.

وی با بیان اینکه در شهر جاجرم استقبال مردم از لوازم ايراني خوب است اظهار کرد: بنده شاهد اين موضوع در كلاس درسم بوده ام خيلي  از دانش آموزان ازلوازم ايراني استفاده مي كنند و از كيفيت آنها راضي هستند، ولي بازهم لازم است تبليغات بيشتري شود و خانواده ها را با اين كالاهاي ايراني بيش ترآشنا كنيم.

شاه ویردی گفت: بنده به عنوان يك معلم وظيفه خود مي دانم كه دانش آموزانم را با كالاي ايراني آشنا كنم و خانواده ها را سوق دهم به سمت حمايت از توليد كننده هاي ايراني تا از خروج ميليون ها تومان پول به نفع بازارهاي خارجي جلوگيري كنم بعضي ازخانواده ها به دليل عدم آگاهي از لوازم خارجي تهيه مي كنند خوب است رسانه هاي جمعي ما تبليغات بيشتري داشته باشند هم چنين خود لوازم تحريرها مي توانند با تبليغات از توليدات داخل حمايت كنند.

خانم محمودیان یکی از کارشناسان فرهنگی شهرستان جاجرم در رابطه با خرید لوازم التحریر ایرانی ابراز کرد: ما با رویکرد اقتصاد مقاومتی و در راستای هم سوئی و لبیک به ندای رهبر و کمک به گردش چرخ اقتصاد داخلی لوازم التحریرایرانی خرید می کنیم و اگر بعد از خرید کیفیت کالای خریداری شده مرغوب نباشد قطعا باز هم از مارک و برند بهتر کالای ایرانی خرید می کنیم و بدین ترتیب تولید کنندگان وقتی ببینند نتوانسته اند مشتری خود را حفظ کنند در صدد افزایش وبهبود کالای خود خواهند بود.

وی گفت: در این سالهای اخیر توجه ویژه ای به تصاویر و مفاهیمی که در بردارد شده است و حتی برای سلایق مختلف از طرحهایی مناسب و شاد و در خور شان دانش آموزان استفاده شده است.

این کارشناس فرهنگی در پایان خاطر نشان کرد: بنده کوچک تر از آنم که بخواهم به خانواده های فهیم و با کمالات جاجرم توصیه کنم ولی از همشهریان عزیز تقاضا دارم جهت کمک و حمایت از فروشندگان داخلی که منجر به پیشرفت و رونق اقتصادی در شهرستان می شود حتی الامکان خرید ملزومات خود را در شهر خود و از لوازم التحریر ایرانی انجام دهند.

یکی از فروشندگان لوازم التحریر در جاجرم که خواست نامی از وی برده نشود در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم ابراز داشت: بعضی از لوازم تحریر ساخت داخل گرانترهستند و مردم ترجیح می دهند که جنس ارزان بخرند و کمتر سراغ جنس ایرانی بیایند به نظر بنده اولویت اول اغلب خانواده ها قیمت اجناس است.

وی گفت: در مورد بعضی از طرح و شکل های خارجی که روی اجناس می بیند ساخت داخل هستند و به خاطر اینکه جنس به فروش برسد تولید کنندگان مجبور به استفاده از آرم یا تصاویر عروسکی خارجی می شوند.

این فروشنده گفت: قطعا اگر قیمت اجناس ایرانی پایین تر باشد و طرح و شکلی جذاب پیدا کند بیشتر مورد پسند عامه مردم قرار می گیرد.

 

پایان خبر

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک