چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۶/۲۰/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۲۷:۵۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۱۵ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۴۱
بجنورد
۲۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گزارش | کد خبر: ۲۷۹۴۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ساعت ۸:۵۴
گزارش/

موج لوازم التحریر خارجی درنوشت افزارهای بجنورد/جیب‌خالی تولیدکنندگان داخلی از گردش مالی نوشت‌افزار

عوض شدن سلیقه های مردم و بی معنی شدن حمایت از تولید داخلی پای محصولات خارجی را به راسته لوازم التحریر فروشان بجنورد باز کرده است بطوریکه در برخی از نوشت افزارهای این شهر کمتر لوازم التحریر ایرانی به چشم می خورد.
موج لوازم التحریر خارجی درنوشت افزارهای بجنورد/جیب‌خالی تولیدکنندگان داخلی از گردش مالی نوشت‌افزار,

 به گزارش  عصر اترک، با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس این روزها خانواده های ایرانی بیش از هر زمانی برای خرید کالای مورد نیاز فرزندان خود به مغازه های لوازم التحریر فروشی می روند اما اگر نگاهی به کالاهای خریداری شده از سوی آنان بیندازیم می ببینیم که بیشتر کالاهای خریداری شده، خارجی هستند.

صارمی راد یکی از لوازم التحریر فروشی ها در بجنورد گفت: فقط پنج درصد از لوازم التحریر موجود در این لوزام التحریری ایرانی است.

وی افزود: دفتر در داخل کشور تولید می شود و کیفیت آن نیز بسیار خوب است اما میزان تولید آن اندک است.

وی ادامه داد: در حقیقت واردات دفتر موجب شده تا تولید دفتر در داخل کشور آنقدر زیاد نباشد.

صارمی راد اظهار کرد: از سوی دیگر تعدادی از لوزام التحریرهای  تولید داخل از کیفیت لازم برخوردار نیستند و مردم ترجیح می دهند کالای خارجی را خریداری کنند که یکی از این نمونه ها پاک کن است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خودکار و مدادهای موجود در لوزام التحریر نیز ایرانی بوده و از کیفیت لازم برخوردار بوده است؟ بیان کرد: دو نوع خودکار بیک و کیان تولید می شود اما به لحاظ کیفیتی دانش آموزان ترجیح می دهند خودکار خارجی را خریداری کنند.

هیچ تفاوت قیمتی میان لوازم التحریر خارجی و ایرانی مشاهده نمی شود

یکی دیگر از نوشت افزار فروشی های بجنوردی گفت: لوازم التحریر  داخلی هیچ تفاوتی با مشابه خارجی ندارد و تمام استاندارهای ایرانی و اروپایی را داراست حتی دستگاه برخی از کارخانه های ایرانی پیشرفته تر و به روزتر از دستگاه های اروپایی است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه واردات بی رویه در این صنف زیاد است تولید کننده داخلی بیش از 20 تا 30 درصد تولید انجام نمی دهد و وقتی کالاهای خارجی در کشور به وفور دیده می شود تولیدکنندگان داخلی نمی تواند رقابت کند همین موضوع است که کالاهای ایرانی خود نمایی دربازار ندارند و به چشم مشتری نمی آیند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر هیچ تفاوت قیمتی میان لوازم التحریر خارجی و ایرانی مشاهده نمی شود.

 

لوازم التحریر ایرانی نیازمند تبلیغ هستند

محمود اسدی رئیس صنف لوازم التحریر فروشان بجنورد گفت: حدود 80 درصد از لوازم التحریر موجود در نوشت افزارهای بجنورد ایرانی است.

وی در پاسخ به این سوال که نوشت افزار فروشی های بجنوردی یکی از دلایل وجود لوازم التحریر خارجی در بازار را استقبال مردم از برخی از کالاها به علت کیفیت بالای اجناس خارجی بیان کرده اند؟  افزود: لوازم تحریر ایرانی به لحاظ کیفیت اگر از مشابه خارجی خود بالاتر نباشد از آن ها کمتر نیست.

 

اسدی ادامه داد: از نوشت افزارفروشی های بجنوردی تقاضا شده تا در حد توان از لوازم التحریر خارجی برای فروش استفاده نکنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم نیز باید از تولید کننده داخلی در زمینه لوازم التحریر حمایت کنند، اظهار کرد: لوازم التحریر ایرانی نیازمند تبلیغ هستند و حضور و فروش لوزام التحریر ایرانی در نوشت افزارها موجب تبلیغ این کالا می شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک