چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۶/۲۰/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۲۷:۵۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۱۵ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۴۱
بجنورد
۲۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۴۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ساعت ۱۳:۲۴
گزارش؛

جاده بجنورد- سنخواست در پیچ و خم جذب اعتبار/تکمیل محور نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار

پروژه راه‌سازی مسیر بجنورد به سنخواست یکی از مهم‌ترین پروژه‌های راه‌سازی است که به علت کمبود اعتبار به‌کندی پیش می‌رود.
جاده بجنورد- سنخواست در پیچ و خم جذب اعتبار/تکمیل محور نیازمند 150 میلیارد تومان اعتبار,

به گزارش عصراترک به نقل از بجنا؛ پروژه ساخت محور بجنورد به شوقان و سنخواست چندین سال است که به کندی پیش می رود و با توجه یکی از محورهای تردد به جنگل گلستان است، با ساخت این محور حجم ترافیک محور آشخانه کاهش می یابد و تصادفاتی که همه روزه در این محور شاهد آن هستیم کاهش می یابد، توجه بیشتر به ساخت این محور امری ضروری است.

همچنین جاده موجود یکی از از محور های حادثه ساز در خراسان شمالی است این جاده چندین سال قبل بر اساس جاده روستایی و تردد وسایل نقلیه سبک با عرض بسیار کم ساخته شد اما با افتتاح جاده کرنخ (اتصال جاده شوقان از راه اصلی گرمه و جاجرم به چمن بید) محل تردد وسایل نقلیه سنگینی مانند کامیون های 18 چرخ شده که تاکنون تصادفات و واژگونی هایی همراه با خسارت به همراه داشته است.

بوی مرگ از این محور به مشام می رسد

یکی شهروندان سنخواستی در گفتگو با خبرنگار بجنا با گلایه از این محور ، گفت: جاده موجود خرابی های زیادی دارد و به علت کم عرض بودن و آسفالت کهنه و از طرفی پیچ های خطرناک باعث شده است بوی مرگ از آن به مشام برسد.

وی افزود: رانندگانی که در این مسیر تردد دارند به دلیل آسفالت کهنه و افتادگی های این محور هر دو ماه یک بار لاستیک خودروی خود را تعویض می کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه این جاده یکی از مسیرهای جنگل گلستان است و اگر محور جدید افتتاح شود حجم ترافیک محور آشخانه کاهش می یابد و تصادفات آن محور کم می شود.

وی تصریح کرد: از مسئولین و نمایندگان مجلس استان درخواست داریم به فکر این محور باشند چون تصادفات زیادی در این محور رخ می دهد.

برای اتمام این پروژه مبلغ 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز است
داود یارمحمدی، مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار بجنا، در خصوص تاخیر در ساخت این پروژه، گفت: دلیل تاخیر ساخت محور بجنورد سنخواست عدم تامین اعتبار بموقع و مقدار لازم در سنوات اخیر بوده است.
وی با بیان اینکه طول کل این پروزه را 78 کیلومتر، افزود: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این پروژه 25 درصد است .

وی در ادامه بیان داشت: برای اتمام این پروژه مبلغ 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی ، تصریح کرد: با اجرای این پروژه طول مسیر بجنورد به سنخواست 45 کیلومتر کاهش می یابد.

آمار کشته‌ها در محورهای استان ۲۷ درصد افزایش داشته است

سردار علیرضا مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی با بیان اینکه آمار کشته‌ها در محورهای خراسان شمالی نگران‌کننده است، گفت: طی امسال آمار کشته‌ها در محورهای استان ۲۷ درصد افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: طی چند ماه گذشته ۹۱۸ فقره تصادف منجر به فوت، جرحی و خسارتی در محورهای خراسان شمالی رخ‌داده که این تعداد تصادف منجر به کشته شدن ۱۱۰ نفر شد.

سردار مظاهری افزود: مأموران پلیس‌راه تمامی تلاش خود را برای کاهش تصادفات در محورهای خراسان شمالی انجام می‌دهند اما افزایش ۹ درصدی حجم سفرها و بی‌احتیاطی رانندگان سبب ایجاد حادثه می‌شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک