چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۶/۲۰/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۲۷:۵۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۱۵ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۴۱
بجنورد
۲۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۹۴۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ساعت ۲۱:۲

دفاع مقدس ما برگرفته از مکتب عاشورای حسینی بود/وحدت کلمه همه دستگاه‌ها برای پیاده‌سازی ارزش‌های اسلامی

راه فاروج- جانشین فرماندهی سپاه حضرت جواد ائمه (ع) در مراسم تکریم و معارفه فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه فاروج دفاع مقدس را برگرفته و تحت تاثیر مکتب عاشورا دانسته و افزود: همه دستگاه ها در کنار هم باید به یک وحدت کلمه برسند تا بتوانیم ارزش های اسلامی را پیاده کنیم.

به گزارش راه فاروج؛ جانشین فرماندهی سپاه حضرت جوادالائمه استان خراسان شمالی با اشاره به تقارن دو مناسبت هفته دفاع مقدس و ایام محرم و عاشورای حسینی گفت: دفاع مقدس ما برگرفته از مکتب عاشورای حسینی بود و با تأثیر این مکتب ما توانستیم تا امروز در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و زیاده‌گوئی‌های استکبار جهانی ایستادگی کنیم.

وی با تأکید بر سخن امام خمینی (ره) «اگر استکبار جهانی بخواهد در مقابل اسلام ما بایستد ما با همه توان در مقابل همه دنیا او خواهیم ایستاد»، افزود: امروز جوانان مؤمن و انقلابی آن جمله را تفسیر کرده‌اند و امثال شهید حججی‌ها انقلاب اسلامی را در سوریه دنبال می‌کنند.

وی در ادامه افزود: مرزهای دفاعی ما امروز از کشور جمهوری اسلامی ایران فراتر رفته و اگر بخواهیم این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن برسانیم راهی جز این نداریم که ارزش‌های انقلاب اسلامی و خون شهدا را پاس بداریم.

سرهنگ پاسدار ابوالقاسم چمن خدمتگزاری به مردم مؤمن و انقلابی را بزرگ‌ترین راه مبارزه با آمریکا و ایادی شرق و غرب دانسته و افزود: ملت ما شایسته خدمت‌گزاری هستند و ما در بسیج و سپاه شأن خودمان را خدمت‌گزاری به این ملت و مردم مؤمن و انقلابی و همیشه پای‌کار نظام و ارزش‌ها دانسته و میدانیم.

وی در ادامه افزود: دیروز، امروز و فردا، آنچه موفقیت ما در پاسداری از نظام اسلامی و ارزش‌های انقلاب اسلامی را تضمین خواهد کرد حرکت بر محور ولایت است، باید همه مأموریت‌ها و کارهایمان را با قطب نمای ولایت تنظیم کرده و بر این مدار انجام‌وظیفه کنیم.

ایمان انقلابی، بصیرت آگاهانه و انجام‌وظیفه به‌موقع و به‌اندازه، انقلاب و نظام را مصون خواهد کرد

سرهنگ چمن در ادامه اظهار داشت: امروز قدرت دفاعی و موشکی نیروهای مصلح و به‌ویژه سپاه و آن سیلی محکمی که به گوش همه ایادی استکبار به نمایندگی آن‌ها به داعش نواخت بزرگ‌ترین پشتوانه سیاسی سربازان عزیز عرصه دیپلماسی کشور است که بتوانند وظیفه سربازی خودشان را در این خط مقدم مواجهه با جهان و استکبار جهانی به‌خوبی ایفا بکنند.

وی بسیج و سپاه را یاد و مددکار همه دستگاه‌ها و ساختارهای نظام اسلامی دانسته و افزود: دولت یک معروف و ارزش اسلامی است و بسیج و سپاه به‌عنوان خدمتگزار در کنار همه دولت‌مردان عزیز و خدوم خواهد بود و انشالله با حضور در همه عرصه‌هایی که موردنیاز نظام و انقلاب است از این نظام و انقلاب پاسداری خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: همه در هر لباسی که هستیم وظیفه خودمان میدانیم که در کنار همه دولتمردان خدمت صادقانه و بی‌منت را به این مردم مؤمن و انقلابی انجام بدهیم تا بتوانیم مراحل پنج‌گانه انقلاب اسلامی که زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر (ارواحنا له الفداه) است را رقم بزنیم.

همه دستگاه‌ها در کنار هم باید به وحدت کلمه برسند تا بتوانیم ارزش‌های اسلامی را پیاده کنیم

چمن بابیان اینکه وقتی ساختار نظام اسلامی و دولت اسلامی شکل‌گرفته است باید بکوشیم تا آنچه در شأن اسلام و ملت اسلامی است بدرخشد، اظهار داشت: همه دستگاه‌های این نظام که وظیفه انجام تکلیف و خدمتگزاری رادارند در کنار هم با وحدت کلمه می‌توانیم ارزش‌های اسلامی را پیاده کنیم.

وی در ادامه افزود: وحدت کلمه هر چه‌بهتر و بیشتر در بین آحاد جامعه و در بین مسئولین عزیز و خدوم نهادینه شود می‌توانیم قدم‌های بزرگ‌تری را برای عزت نظام اسلامی برداریم. اگر حمایت همه دلسوزان این نظام و تک‌تک اشخاصی که امروز مسئولیت دارند در جامعه اسلامی نباشد، ما در انجام مسئولیت و رسالتمان آن‌گونه که بایدوشاید موفق نخواهیم بود.

وی همچنین بیان کرد: دست یاری به سمت همه عزیزان دراز می‌کنیم و از همه آحاد مردم عزیز و ولایت مدار یاری می‌طلبیم تا بتوانیم رسالت خودمان را که پاسداری از ارزش‌های اسلامی است را آن‌گونه که شایسته اسلام و نام اسلام است بتوانیم انجام بدهیم.

 

در پایان از زحمات سرگرد پاسدار روح‌الله محمدی تقدیر و تشکر شده و سرهنگ دوم پاسدار حسین حقانی دشتی به‌عنوان فرماندهی جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه فاروج معرفی گردید.

 

پایان خبر/.77

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک