یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۶۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ - ساعت ۲:۱۸
گزارش،

کاهش حادثه با نصب علائم هشدار دهنده در تقاطع ریل راه آهن با جاده

یکی از تقاطع های حادثه ساز ریل قطار با جاده در شهرستان جاجرم که می تواند باعث ایجاد حادثه شود تقاطع ریلی جاده جاجرم سنخواست است که باید مسئولین با نصب علائم هشدار دهنده و یا کار های دیگر به کاهش تصادفات در این منطقه کمک کنند.
کاهش حادثه با نصب علائم هشدار دهنده در تقاطع ریل راه آهن با جاده,

به گزارش عصر اترک به نقل از  پایگاه خبری جاجرم، یکی از تقاطع های حادثه ساز ریل قطار با جاده در شهرستان جاجرم که برای مسافران غیر بومی که با منطقه آشنا نیستند می تواند باعث ایجاد حادثه شود تقاطع ریلی جاده جاجرم سنخواست است که باید مسئولین با نصب علائم هشدار دهنده و یا کار های دیگر به کاهش تصادفات در این منطقه کمک کنند.

گرایلو یکی از همشهریان جاجرمی ابراز داشت: تقاطع ریلی در جاده جاجرم سنخواست یکی از نقاط حادثه ساز است. که مسئولین می توانند با نصب علائم هشدار دهنده از اتفاقات ناگوار جلو گیری کنند.

وی ادامه داد: چند وقت پیش اتومبیل سواری که مسافر غیربومی راننده آن بود هنگام ردشدن ازروی ریل کارخانه منحرف شد و لاستیک ماشین ترکید.

یکی دیگر از شهروندان جاجرمی گفت: در اکثر تقاطع های ریل قطار با جاده چراغ چشمک زن در نزدیکی محل وجود دارد اما در تقاطع ذکر شده هیچ چراغ چشمک زنی یافت نمی شود.

وی از مسئولین خواست در نقاز حادثه ساز علائم هشدار دهنده نصب کنند تا شاهد کاهش تصادفات و تلفات جانی و مالی باشیم.


سعید قره جانلو سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت : طی بازدید صورت گرفته از محل تقاطع ریل راه آهن با محور جاجرم به سنخواست مواردی در اثر برخورد ماشین مورد نظر با تابلوی اطلاعاتی موجود  در تقاطع ریل از سمت مسیر جاجرم، تابلو متلاشی و از جای خود کنده شده است و رد لاستیک بجای مانده نشانگر خروج از جاده وسیله نقلیه در قبل از ریل راه آهن می باشد.

وی گفت: کلیه علائم ایمنی و ترافیکی تقاطع ریل راه آهن با مسیر جاده به علت اختصاصی بودن مسیر راه آهن که بهره بردار خاصه آن کارخانه آلومینا میباشد به عهده کارخانه بوده است و در ضمن چراغ فانوسی چشمک زن در محل نیز جهت انجام تعمیرات لازم توسط عوامل کارخانه آلومینا برچیده شده بود که بعد از تعمیر در محل نصب شد.

قره جانلو با بیان اینکه طی ماه گذشته ضمن مکاتبه با مدیریت کارخانه مراتب جهت تعویض و اصلاح علائم فرسوده به اطلاع ایشان رسانیده شده است ابراز داشت: علی ای حال جهت تعجیل در انجام امورات مورد نظر این اداره در حد توان و امکانات موجود اقدامات لازم را در جهت ایمنی فنی و ترافیکی در محل مورد نظر انجام شد و رفلکتورهای عرضی توسط اکیپ راهداری نصب و اجرا گردید.


لازم به ذکر است که شهرستان جاجرم تنها شهرستانی در استان است که دارای ریل قطار است و در شهرستان دو تقاطع ریلی وجود دارد.

نصب علائم هشدار دهنده توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جاجرم

 

 

انتهای پیام

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک