یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۶۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ساعت ۲۱:۱۰

انتشار بیانات مقام معظم رهبری در کنگره ملی شهدای آذربایجان غربی

ارومیه- بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دست اندرکاران کنگره 12هزار شهید آذربایجان غربی که در تاریخ 30مهر 96 برگزار شده بود، صبح یکشنبه در این کنگره منتشر شد.
انتشار بیانات مقام معظم رهبری در کنگره ملی شهدای آذربایجان غربی ,

به گزارش خبرنگار مهر، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان و روحیه فداکاری و شهادت گفتند: برترین شخصیتها و چهره های درخشان تاریخ ما در قرنهای اخیر همین جوانان فداکاری بودن که به دفاع از کشور و انقلاب شتافتند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به این واقعیت تاریخی که هرگاه مردان فداکار و باگذشت به میدان نیامده اند، کشور دچار ذلت شده و هرگاه همچون دوران دفاع مقدس مردان بزرگ و دلاور در صحنه حضور داشته اند، کشور سربلند شده است، افزودند: نباید اجازه داد در اثر برخی جلوه های کاذب و عظمتهای دروغین، یاد شهیدان فراموش و کهنه شود و فعالیتهایی همچون کنگره شهدا پادزهر آن توطئه و حرکت مسموم است.

ایشان به تجلیل از حضور فداکارانه مردم استان آذربایجان غربی در مبارزه با دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب، یاد برخی شخصیتهای برجسته و مجاهد استان همچون شهید باکری، مرحوم ذکیانی، مرحوم قاضی خضری و آیت الله حسنی را گرامی داشتند و گفتند: صبر و تحمل مردم آذربایجان غربی در میدان مبارزه و در مقابل حوادث سخت و عجیبی همچون بمباران شیمیایی سردشت نشان دهنده عظمت مردم این استان است.

حضرت آیت الله خامنه ای باتاکید بر لزوم شناساندن ویژگیها و برجستگی های معنوی آذربایجان غربی به ایرانیان، افزودند: در معرفی این استان معمولا به موقعیتهای گردشگری یا تنگناها و مشکلات آن اشاره می شود، در حالی که آذربایجان غربی شجاعانه در مقابل حوادث و فتنه ها ایستادگی کرد و باید این عظمت و شجاعت نیز به مردم کشور معرفی و نشان داده شود.

دقایقی پیش با حضور فرمانده سپاه پاسداران و جمعی از مسئولان کشوری و استانی مراسم اختتامیه کنگره ملی ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی صبح یکشنبه در ارومیه آغاز بکار کرد.

این کنگره از ۱۲ آذر آغاز و تاکنون اجلاس پیشمرگان مسلمان کرد و عشایر، اجلاس فرهنگ و آموزش، اجلاس بانوان و اجلاس روحانیت و اجلاس ایثارگران برگزار شده است.

ارائه گزارشی از عملکرد کمیته‌های مختلف کنگره، رونمایی از کتب تالیف‌شده در راستای کنگره و نیز اجرای قطعات هنری و سخنرانی مسئولین حاضر جزو بخش‌های کنگره خواهد بود.

آذربایجان غربی ۱۲هزار شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب کرده و  ۱۲۰ هزار رزمنده و ایثارگر جان بر کف دارد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک