پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۴:۲۸ - اذان ظهر:۱۱:۳۴:۵۰ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۵۴
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۷۹۸۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ - ساعت ۸:۸
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

فتنه ۸۸، نقاب نفاق را از چهره برخی برداشت/ ۸ماه فتنه گری خسارت های اقتصادی فراوانی به کشور زد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: غائله فتنه سال 88 یک آزمون بزرگ در آن سال بود که نقاب نفاق را از چهره برخی برداشت.
فتنه 88، نقاب نفاق را از چهره برخی برداشت/ 8ماه فتنه گری خسارت های اقتصادی فراوانی به کشور زد,

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در گفت و گو با عصر اترک درباره ریشه فتنه سال 88 اظهار کرد: ریشه بروز این واقعه از سال 78 در کوی دانشگاه کلید خورد و دوباره در سال 88 جان گرفت.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی، ریشه اصلی این واقعه به شکل گیری تفکر ( همه با من ) نه اینکه ( همه با هم ) باز می گردد.

وی همچنین با تاکید بر این نکته که فتنه گر بادی است که خیلی از حقایق را با خود می برد و شبهه سازی ها را دامن می زند و عده ای سودجوی فرصت طلب را به میدان می آورد، تصریح کرد: هنگامیکه در انتخابات سال 88 کروبی و موسوی رای نیاوردند، آن دو خواستار ابطال آرا شدند و حاضر نشدند با استدلال و عقلانیت راه حل مسئله را پیدا کنند، این منیت موجب شکست و آشکار شدن چهره آنان شد.

وی در ادامه درباره اثرات واقعه فتنه سال 88 بر کشور نیز عنوان کرد: بر اثر این واقعه خسارت های اقتصادی به کشور و مردم وارد شد.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی افزود: بر اثر این واقعه همچنین بلوغ سیاسی مردم در این انتخابات تحت الشعاع قرار گرفت و عده ای از مردم دچار تردید شدند زیرا گروهی از خواص در این واقعه یا میدان دار فتنه بودند و یا حامی آنها.

وی اظهار کرد: به طور کلی غائله سال 88 یک آزمون بزرگ در آن مقطع بود که نقاب نفاق از چهره برخی برانداخت و اخلاص و ایثار عمارهای امام و انقلاب را هم نشان داد.

وی در بخشی دیگر از سخن خود با اشاره به حماسه 9 دی ماه، گفت: برگزاری این حماسه عمل به هنگام و اقدامی به موقع از سوی مردم بود که مردم در آن حماسه بصیرت و غیرت دینی خود را به نمایش گذاشتند.

وی با تصریح بر این مطلب که حماسه 9 دی اوج بلوغ سیاسی و اعتقادی مردم نسبت به نظام و انقلاب اسلامی ایران و مقام معظم رهبری بود، افزود: در این روز همچنین امید دشمنان ناامید و نقشه های آنان نیز نقش بر آب شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی همچنین خاطر نشان کرد: حادثه سال 88 نشان داد که هر گاه نظام و انقلاب به بحران نزدیک شوند، مردم ایران راهکارهای خروج از بحران را با حضور خود هموار می سازند.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی افزود: حماسه 9 دی ماه نیز نشان داد که مردم آتش به اختیار و خود جوش به میدان آمدند و دشمنان را غافلگیر کردند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک