یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۸۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ساعت ۶:۴۴
استاندار خراسان شمالی خواستار شد:

تعیین تکلیف راه آهن گرگان-بجنورد- مشهد و تسهیلات کسب و کار زلزله زدگان خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی خواستار تعیین تکلیف عملیاتی شدن پروژه راه آهن گرگان-بجنورد- مشهد و مشکل مالی تبدیل ارز به ریال پروژه راه آهن نقاب- اسفراین- بجنورد- شیروان همچنین اختصاص تهسیلات کسب و کار به زلزله زدگان دیدگان خراسان شمالی شد.
تعیین تکلیف راه آهن گرگان-بجنورد- مشهد و تسهیلات کسب و کار زلزله زدگان خراسان شمالی,
به گزارش عصر اترک ، محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به دو پروژه راه آهن در مسیر خراسان شمالی اظهار کرد: اختصاص اعتبار برای راه آهن نقاب-اسفراین-بجنورد-شیروان در لایحه بودجه سال 97 پیش بینی شده است، با این وجود، این پروژه در دو زمینه تبدیل ارز به ریال در بخشی از منابع مالی اش و تضمین ها مشکل دارد که از دولت خواستار هستیم این مشکلات تعیین تکلیف و رفع شوند.

صالحی همچنین درباره پروژه راه آهن گرگان-بجنورد- مشهد نیز اظهار کرد: در حالی دولت اختصاص 700 میلیون تومان اعتبار در لایحه سال 97 برای این پروژه را مد نظر قرار داده است که هنوز آغاز اجرای این پروژه و انتخاب فاینانسورهای آن مشخص نشده است.

وی با یادآوری این مطلب که شرکت آستان قدس اعلام آمادگی کرده است که پرداخت 15 درصد سهم دولت برای سرمایه گذاری در این پروژه را می پذیرد، خواستار شد: دولت بالاخره اجرای این پروژه و جذب فاینانسورهای آن را تعیین تکلیف کند.

وی همچنین به واقعه 5.7 ریشتری اردیبهشت ماه امسال در دو شهرستان بجنورد و مانه و سملقان در خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: در همان اردیبهشت ماه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از این واقعه اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار به منظور اعطای تسهیلات به زلزله دگان که واحدهای کسب و کار خود را بر اثر زلزله از دست داده اند را به خراسان شمالی ابلاغ کرد.

استاندار خراسان شمالی افزود: با این وجود، تاکنون مبلغ بسیار کمی از این ابلاغیه به استان اختصاص یافته است که خواستار هستیم تا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این ابلاغیه عمل کند.

صالحی همچنین در خاتمه عنوان کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی در زمینه اشتغال در عرصه آی تی بسیار ضعیف است، بنابراین خواستار هستم تا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رشد اشتغال در این عرصه به استان خراسان شمالی کمک کند.

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک