یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۷:۴۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۱:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ساعت ۶:۱۱

ذبحِ روابط عاطفی خانواده ها با حضور بی رویه در شبکه های اجتماعی/ حضور در این فضا مستلزم غنای فرهنگی

استفاده خارج از چارچوبِ شبکه های اجتماعی باعث می شود هر یک از زوجین با فضای مجازی خود انس گرفته، گفتگو و روابط عاطفی میان آنها کم رنگ شود و اگر چه آنها کنار هم زندگی می کنند، اما از یکدیگر دور هستند.
ذبحِ روابط عاطفی خانواده ها با حضور بی رویه در شبکه های اجتماعی/ حضور در این فضا مستلزم غنای فرهنگی,

به گزارش عصر اترک به نقل از بجنا؛ امروزه فضای مجازی وارد زندگی بسیاری از خانواده‌ها خصوصاً جوانان شده است؛ سهولت دسترسی سبب شده گروه‌های کثیری از افراد بدون داشتن آگاهی و اطلاعات دقیق از تأثیرات آن‌ بر زندگی شخصی، وارد این فضا شوند و ساعات زیادی را در آن سپری کنند.

با توجه به اینکه شبکه‌های مجازی و اینترنتی در حوزه‌های گوناگونی فعالیت ‌می‌کنند، این امر باعث شده به‌روی ابعاد مختلف زندگی افراد مجرد و متأهل تأثیر بگذارند.
به‌منظور پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی در فضای مجازی خانواده‌ها و جوانان باید نسبت به تهدیدات فضای سایبر هوشیار باشند؛ با وجود محاسن و مزایای فضای مجازی، پیامدهایی از جمله دور کردن افراد از یکدیگر، طلاق عاطفی، ایجاد اعتیاد روانی، به خطر افتادن امنیت شخصی، ایجاد روابط خارج از چارچوب خانواده، بلوغ زودرس، تزلزل محیط خانواده و کاهش روابط و تعاملات اجتماعی از جمله اثرات مستقیم و غیر‌مستقیم فضای مجازی می‌تواند باشد.

حضور در شبکه های اجتماعی مستلزم غنای فرهنگی و احترام به حریم خصوصی افراد

هادی کاهانی مقدم کارشناس ارشد ارتباطات اجتماعی در گفتگو با خبرنگار بجنا، گفت: همواره رشد و توسعه تکنولوژی و پیشرفت جوامع تبعات مثبت فراوانی را بهمراه دارد، اما همیشه دغدغه و نگرانی وجود دارد که فرهنگ و ظرفیت استفاده از تغییرات تکنولوژیک را چگونه بین مردم نهادینه نمود، چون هر تغییر جدیدی التهابات اجتماعی  خاص خود را بدنبال دارد.
وی افزود: رشد و گسترش شبکه های ارتباطی و گام نهادن در بزرگراه اطلاعات جهانی و افزایش کاربران اینترنتی فضای مجازی ، پیوند عمیقی بین مخاطبان  خود فراهم نموده است.
وی با  بیان اینکه حضور در شبکه های اجتماعی مستلزم غنای فرهنگی و احترام به حریم خصوصی افراد می باشد، اظهار داشت: فضای مجازی پنجره جدیدی در فرایند انتشار اخبار و اطلاعات و تبادل تعاملات فردی و گروهی را ایجاد نموده و سرعت تبادل افکار و نظریات اشخاص جذابیت حضور را بیشتر می کند، اما این جذابیت آسیب هایی را نیز ممکن است به همراه داشته باشد.

زوجین جوان باید ارتباطات حضوری و واقعی خویش را بر اساس درک احساس واقعی و فهم مشترک پایه ریزی کنند

کاهانی مقدم ادامه داد: روابط فردی و عاطفی امروزی به نوعی در قشر جوان با فضای مجازی گره خورده و گاهی پنهان کاری حضور در این فضا پیامدهای خاص خود را دارد.

وی افزود: ارتباطات متعدد و همزمان با سایرین گاهی، پا را از حریم اخلاق نیز حتی فراتر می گذارد و افراد گرایش به عاطفه تایپی و بهره گیری از شبکه ها و نهادهای رایج در فضای مجازی پیدا می کنند ، در این میان حریم خصوصی مرزهای خود را گم کرده و محرمان اسرار بعد عمومی تر پیدا می کنند .
این کارشناس ارشد ارتباطات اجتماعی گفت:  زوجین جوان باید ارتباطات حضوری و واقعی خویش را بر اساس درک احساس واقعی و فهم مشترک پایه ریزی کنند نه جذابیت فضای مجازی.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک