سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۸/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۷:۳۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۴:۰۸ - اذان مغرب:۱۹:۴۶:۵۳
بجنورد
۳۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۸۰۱۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ - ساعت ۱۸:۳۹

تامین ۵۰ درصد از بذر گندم استان در فاروج

فاروج من-رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فاروج با اشاره به تولید 50 درصد از بذر گندم موردنیاز استان در فاروج، از دریافت مجوز فرآوری بذر در توسط اتحادیه تعاونی تولید شهرستان خبر داد

به گزارش فاروج من؛ احمد کنعانی گفت: 50 درصد از بذر گندم موردنیاز استان را کشاورزان فاروج تامین می‌کنند اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های فرآوری، این تولیدات از شهرستان خارج و در شهرستان‌های دیگر فرآوری و عرضه می‌شد.

کنعانی به دریافت مجوز در حوزه تولید بذر توسط اتحادیه تعاونی‌های تولیدی شهرستان اشاره‌کرده و افزود: مسئولان اتحادیه تعاونی تولید مایوان دستگاه بوجاری را خریداری کرده‌اند، در شهرک صنعتی شهرستان نیز هفت هزار متر زمین تامین شده است تا واحد تولید و فرآوری بذر در این شهرک به شکل تخصصی‌تری راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: تسهیلات مربوط به این حوزه به اتحادیه پرداخت می‌شود تا واحد تولید و بسته‌بندی بذر گندم در شهرک صنعتی راه‌اندازی شده و همه فعالیت‌های لازم در حوزه فرآوری بذر در شهرستان انجام خواهد گرفت.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان فاروج این ظرفیت ایجادشده را ناشی از ناشی از بروز و پیشرو بودن کشاورزان و همکاری آن‌ها با کارشناسان جهاد کشاورزی دانسته و گفت: امروز شاهد این هستیم که 50 درصد بذر گندم آبی استان در فاروج تولید می‌شود.

وی ادامه داد: فاروج با کشت 520 هکتار بیشترین سطح زیر کشت سیب‌زمینی در استان را دارد و در این محصول هم بیشترین تولید بذر استان در اختیار شهرستان فاروج بوده و استان‌های مجاور ما و حتی از اردبیل برای تهیه بذر سیب‌زمینی خود به فاروج مراجعه می‌کنند.

کنعانی خاطرنشان کرد: امسال با راه‌اندازی مزارع الگو ترویجی و تولید بذر در شهرستان، هفت نوع بذر خارجی در شهرستان کشت‌شده است تا ارقام باهم مقایسه شود که کدام نوع بذر تولیدش بالاتر است و در دسترس کشاورزان قرار گیرد.

 

انتهای پیام./

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک