سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۶/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۵۲:۰۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۷:۰۹ - اذان مغرب:۲۰:۱۸:۳۶
بجنورد
۲۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۸۰۱۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ساعت ۷:۷
امام‌جمعه شیروان:

انفاق در راه خدا، تجارتى پرسود و معامله اى ارزشمند است

امام جمعه شهرستان شیروان،اظهار داشت:انفاق در راه خدا، تجارتى پرسود و معامله اى ارزشمند است كه موجب جلب پاداش هاى عظيم و رسيدن به بهشت الهى شده، انسان را از هول و هراس قيامت ايمن نموده و موجب نجات از عذاب دردناك الهى مى شود .

انفاق در راه خدا، تجارتى پرسود و معامله اى ارزشمند است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیروان ؛  حجت الاسلام حسین کوثری در خطبه اول نماز جمعه این هفته  با اشاره به آیه قران گفت: آثار فردى انفاق، تنها در پاداش ها و ثواب هاى اخروى خلاصه نمى شود بلكه در همين دنيا نيز بركات چشمگيرى شامل حال انسان مى شود وكسانى كه اموال خود را در راه خدا انفاق مى كنند همانند دانه اى است كه هفت خوشه بروياند كه در هر خوشه صد دانه باشد، خداوند براى هر كس كه بخواهد آن را چند برابر مى كند و خدا گشايشگر داناست.

وی افزود: از نظر قرآن كريم انفاق در راه خدا، تجارتى پرسود و معامله اى ارزشمند است كه موجب جلب پاداش هاى عظيم و رسيدن به بهشت الهى شده، انسان را از هول و هراس قيامت ايمن نموده و موجب نجات از عذاب دردناك الهى مى شود وعلاوه بر اين، آثار معنوى زيادى بر انفاق مترتب مى شود كه دقت در آن ها، موجب ترغيب و تحريك هرچه بيشتر انسان به سوى اين عمل خدا پسندانه مى گردد.

 

کوثری تاکید کرد: انفاق یکی از بزرگ ترین اموری است که اسلام در یکی از دو بخش احکام عملی خود یعنی حق الناس مورد توجه قرار داده و با راه­های گوناگون و با واجب ساختن برخی و مستحب ساختن برخی دیگر، مردم را بدان امر کرده است و زکات، خمس، کفارات مالی، وقف، وصیت، بخشش همگی از مصادیق انفاق (واجب یا مستحب) هستند و غرض دین از این امور این بوده که طبقاتی که نمی­توانند بدون کمک مالی از ناحیه‌ی دیگران حوائج زندگی خود را برآورده سازند، مورد حمایت قرار دهد تا سطح زندگی خود را بالا ببرند و از طرف دیگر با نهی ثروتمندان از اسراف و تبذیر آنها را از تظاهر به ثروت و تجمل باز دارد و بدین وسیله فاصله‌ی طبقاتی دو قشر ثروتمند و فقیر جامعه را کم کند.

امام جمعه شیروان در خطبه دوم با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین(س) گفت:امروز روز وفات ام البنین همسر حضرت امیرالمومنین(ع) است وعرض تسلیت به مادران شهدای گلگون کفن که با ایثار واز خودگذشتگی فرزندان خود را برای دفاع از اسلام فرستادند وباید دست تک تک این مادران را بوسید وفدای اشک پدر و مادران شهدا که نیمه های شب به یاد شهیدشان اشک می ریزند.

وی در ادامه تشریح کرد:ماشرمنده مادران و همسران شهدا هستیم چرا که این شهدا بودند رفتند تا ما الان با آرامش زندگی می کنیم و شرمنده خانواده های جانبازان که نگهداری از جانباز واقعا کار سختی است و خداوند به آنان صبر و استقامت عنایت بفرمائید.

ایشان ام البنین را به معنای مادر پسران خواند وادامه داد:ثمره زندگی مشترک ام البنین (س)با حضرت علی (ع) ، چهار پسر بود که به دلیل داشتن همین پسران، او را ام‏ البنین، یعنی مادر پسران می‏خواندند، نام فرزندان ایشان به ترتیب عبارتند از: قمربنی‏ هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع)، عبداللّه‏، جعفر و عثمان.

فرزندان ام البنین همگی در کربلا به شهادت رسیدند و نسل ایشان از طریق عُبیداللّه‏ فرزند حضرت ابوالفضل  العباس (ع) ادامه یافت.
 
 
 
انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک