یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۱۵۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ساعت ۱۳:۳۳
مدیرکل راه آهن شرق:

۴/۵ میلیون تن بار در راه آهن شرق بارگیری شد

بیرجند- مدیرکل راه آهن شرق گفت در ۱۱ ماه امسال بالغ بر ۴ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۸۳۰ تن بار در راه آهن شرق بارگیری شده است.
۴.۵ میلیون تن بار در راه آهن شرق بارگیری شد,

حسن ماسوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این میزان بارگیری در راه آهن شرق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد و تخلیه بار ۱۶۴ درصد رشد داشته است.

وی افزود: این بارها شامل سنگ آهن، سیمان، بالاست، زغال سنگ و کنسانتره سنگ آهن بدون احتساب دو مبدا بارگیری در ایستگاه‌های سه چاهون و بیشه بوده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در چند ماه اخیر و تلاش مضاعف کارکنان شاهد افزایش چشمگیر شاخص‌های حمل  بار نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

مدیرکل راه آهن شرق ادامه داد: در شاخص تخلیه بار نیز که بالغ بر ۵۵۸ هزار و ۷۴۹ تن نبوده نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیر ۱۶۴ درصدی داشته است.

ماسوری با بیان اینکه عمده این بارها از مبدا معادن سنگ آهن سنگان، معادن زغال سنگ پروده و تربت حیدریه بارگیری شده است، بیان کرد: این بارها به مقصدهای بندرعباس، زرین شهر اصفهان، جلال آباد کرمان، فولاد خراسان و کشور ترکمنستان حمل شدند.

وی افزود: اهمیت این چشمه بارگیری برای حمل و نقل ریلی و مزایای اقتصاد ملی و منافع جامعه از حمل این بار عظیم توسط راه‌آهن باعث شده توسعه زیرساخت‌ها، ارتقای ظرفیت شبکه ریلی و شناسایی و رفع گلوگاه‌ها مورد توجه مسئولین قرارگیرد.

مدیر کل راه آهن شرق گفت: بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه باید حمل بار از جاده‌ها به ریل منتقل شود و در حال حاضر سالانه هفت میلیون تن سنگ آهن به فرم دانه بندی، کنستانتره و گندله از معادن فعال در سنگان استخراج و به مقاصد کارخانه‌های ذوب آهن، فولاد و بنادر جنوبی کشور برای صادرات ارسال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۰ درصد این میزان توسط راه آهن حمل می‌شود و راه‌آهن شرق بزرگترین منطقه ریلی کشور است که در محدوده سه استان خراسان رضوی، جنوبی و یزد واقع شده و در بسیاری از شاخص‌های عملکردی توانسته از نواحی با سابقه راه آهن سبقت بگیرد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک