پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۴:۵۵ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۴۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ساعت ۷:۳
معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی اعلام کرد:

سرانجام قفل اعتباراتی راه آهن های خراسان شمالی باز شد/عملیات راهسازی بجنورد- اسفراین معطل اخذ مصوبه کمیسیون ۲۱۵

معاون امور عمرانی استانداری خراسان شمالی با اعلام اینکه سرانجام هیات امنای صندوق توسعه ملی همچنین رئیس جمهور با تامین اعتبار منابع مالی پروژه راه آهن در قطعه اسفراین-بجنورد از محل صندوق توسعه ملی موافقت کرد همچنین از تعیین تکلیف تامین منابع مالی پروژه راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد نیز خبر داد.
سرانجام قفل اعتباراتی راه آهن های خراسان شمالی باز شد/عملیات راهسازی بجنورد- اسفراین معطل اخذ مصوبه کمیسیون 215,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محمد حسین علی نیا، معاون امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در پاسخ به دغدغه های ریلی و جاده ای استان اظهار کرد: امروز به استانداری خراسان شمالی اعلام شد که هیات امنای صندوق توسعه ملی کشور همچنین رئیس جمهور با تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه راه آهن در قطعه اسفراین- بجنورد از محل صندوق توسعه ملی موافقت کرده اند.

علی نیا در ادامه به طور کلی درباره وضعیت روند اجرایی پروژه راه آهن جوین- اسفراین - بجنورد- شیروان عنوان کرد: ساخت این پروژه ریلی به طول 58 کیلو متر، چند سال قبل در دو فاز آغاز شد.

وی گفت: تاکنون در روند اجرای این پروژه، عملیات زیرسازی در قطعه جوین-قاسم خان به طول 27 کیلومتر به پیشرفت فیزیکی 32 درصد و عملیات زیرسازی در قطعه قاسم خان-اسفراین به طول 31 کیلومتر به پیشرفت فیزیکی 92 درصد رسیده است.

وی افزود: عملیات زیرسازی این دو قطعه که به پایان برسد، عملیات ریل گذاری آنها آغاز می شود.

معاون امور عمرانی استانداری خراسان شمالی خاطر نشان کرد: برای این حجم از عملیات انجام شده تاکنون 45 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که هنوز برای تکمیل این دو قطعه باید 170 میلیارد تومان دیگر اعتبار اختصاص داده شود.

در عین حال، وی گفت: مطالعات این پروژه در قطعه اسفراین- بجنورد به طول 103 کیلومتر به پایان رسیده است که این قطعه از طریق کنسرسیومی متشکل از پنج شرکت ساخته خواهد شد.

وی اعتبار مورد نیاز برای ساخت این قطعه را دو هزار و 500 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: خوشبختانه امروز به خراسان شمالی اعلام شد که قفل اختصاص اعتبار مورد نیاز این قطعه از محل صندوق توسعه ملی باز شد.

علی نیا در بخشی دیگر از سخن خود درباره راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد نیز اعلام کرد: طول این پروژه ریلی 540 کیلومتر است که 230 کیلومتر از این خط ریلی از خراسان شمالی می گذرد.

وی بیان کرد: برای اجرای این پروژه هشت هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که خوشبختانه سرانجام موضوع چالش های سرمایه گذاری این پروژه نیز حل شد.

وی اعلام کرد: طبق توافقات انجام شده 85 درصد از اعتبار مورد نیاز این پروژه از محل سرمایه گذاری فاینانسور چینی و 15 درصد دیگر نیز از محل سرمایه گذاری شرکت آستان قدس تامین خواهند شد.

معاون امور عمرانی استانداری خراسان شمالی مدت اجرای این پروژه را پنج سال عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه از تیرماه امسال در چهار نقطه در مناطق گرگان، بجنورد و مشهد انجام می شوند.

وی تصریح کرد: دو پروژه راه آهن یاد شده که به بهره برداری برسند، خراسان شمالی به چهار راه ارتباطی آسیای میانه تبدیل می شود.

افزون بر این، وی درباره وضعیت عملیات راهسازی جاده بجنورد به جنگل گلستان نیز اظهار کرد: هم اکنون عملیات راهسازی در این محور 143 کیلومتری در حال اجرا است.

علی نیا با بیان اینکه تاکنون 60 کیلومتر از این مسیر تعریض و آسفالت شده است، گفت: هم اکنون 17 کیلومتر دیگر از این مسیر آماده آسفالت گذاری است که در نیمه نخست امسال این 17 کیلومتر به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: از 165 میلیارد تومان اعتبار مصوب دولت تدبیر و امید به این پروژه تاکنون فقط 104 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی درباره عملیات راهسازی جاده ارکان نیز اعلام کرد: امروز عملیات قیر پاشی این جاده انجام می شود و فردا نیز آسفالت خواهد شد.

معاون امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در پاسخ به این سوال که قول داده شده بود این جاده تا پایان اسفند 96 به بهره برداری برسد، چه عاملی موجب شود تا این پروژه به موقع به بهره برداری نرسد، گفت: علت اصلی تاخیر در پیشرفت عملیات راهسازی این جاده، ضعف پیمانکار در روند اجرای این پروژه بوده است.

وی در بخشی دیگر از سخن خود با اشاره به عملیات راهسازی جاده اسفراین-بجنورد اعلام کرد: عملیات راهسازی این پروژه در دو محور اسفراین-سبزوار و اسفراین-بجنورد تعریف شده است.

وی گفت: مصوبه کمیسیون 215 برای قطعه اسفراین-سبزوار اخذ شده است اما هنوز مصوبه کمیسیون 215 برای قطعه اسفراین-بجنورد اخذ نشده است که در حال پیگیری برای اخذ آن هستیم.

علی نیا اذعان کرد:هنگامیکه مصوبه کمیسیون 215 برای محدوده اسفراین به بجنورد اخذ شود، این قطعه یک پروژه ملی محسوب خواهد شد و وزارت راه و شهرسازی باید این قطعه را بسازد.

وی درباره عملیات راهسازی محور میامی-جاجرم-سنخواست-اسفراین-بام-دوقارون نیز اعلام کرد: مصوب شده است تا در سال جاری 20 میلیارد تومان اعتبار به عملیات راهسازی این محور اختصاص داده شود.

وی همچنین درباره وضعیت راه های روستایی استان نیز بیان کرد: راه های روستایی خراسان شمالی به طول چهار هزار و 650 کیلومتر است که تاکنون دو هزار و 20 کیلومتر آن آسفالت شده است و مابقی نیز خاکی و شوسه هستند.

معاون امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: میانگین برخورداری استان از راه های روستایی آسفالت شده به 43 درصد رسیده است که البته از میانگین کشور عقب هستیم.

علی نیا افزود: در حال حاضر 115 کیلومتر از راه های روستایی استان آماده آسفالت گذاری شده اند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک