جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۵:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۱۰ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۵۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ساعت ۷:۵۷

جنگ تجاری آمریکا و چین لرزه بر بورس‌های جهان انداخت/اظهار صندوق بین‌المللی پول درباره سیاست تعرفه‌ای آمریکا

در حالی که جنگ تجاری آمریکا و چین بورس‌های جهان را قرمز پوش کرده است، رئیس صندوق بین‌المللی پول ادامه این روند را به ضرر اقتصاد جهانی می‌داند.
جنگ تجاری آمریکا و چین لرزه بر بورس‌های جهان انداخت/اظهار صندوق بین‌المللی پول درباره سیاست تعرفه‌ای آمریکا,

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، با تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین بازارهای بورس اروپا و آسیا به شدت فرو ریخت. البته بازارهای بورس آمریکا از این کاهش‌ها بی‌نصیب نمانده است.

امروز خبرگزاری روسیه اسپوت‌نیک گزارش داد ارزش سهام شاخص‌های اصلی بازار اروپا با نگرانی از تشدید جنگ تجاری بین دو کشور آمریکا و چین و نیز مسائل و مشکلات مربوط به مهاجران در آلمان با کاهش جدی مواجه شد.

بر اساس این گزارش شاخص داکس آلمان با 6 دهم درصد کاهش به 12936.24 رسید. شاخص CAC فرانسه هم 1.12 درصد با کاهش مواجه شد و رقم 5476.42 را ثبت کرد.تنها شاخص FTSE انگلیس رشد اندک یک دهم درصدی را داشت.

براساس این گزارش این روزها سرمایه‌گذاران نگران خشونت‌های مهاجران در آلمان هستند. اوایل امروز وزیر کشور آلمان و صدراعظم این کشور توافق کردند تا بررسی سیاست‌های مهاجرتی را برای دو هفته دیگر به تعویق بیندازند و آنها توافق کردند این مسئله را گام به گام پیش ببرند و در نهایت یک تصمیمی در سطح اروپا بگیرند.

همچنین رویترز گزارش داد بازارهای بورس آسیا هم از گزند تهدیدهای تجاری میان آمریکا و چین بی‌بهره نبود و ارزش سهام بازارهای بورس آسیا به میزان کمترین میزان 4 ماه گذشته رسید.

یکجا فروشی سهام در بازارهای چین باعث شد تا قیمت به شدت افت کند. البته عامل تحریک سرمایه‌گذاران بورس برای فروش  بالا گرفتن مناقشات تجاری و تعرفه‌ای آمریکا و چین بود.

پس از آنکه گمان می‌رفت با مذاکرات رؤسای جمهور دو کشور چین و آمریکا جنگ تجاری دو کشور تا حدودی فروکش یابد اما از دو روز گذشته این جنگ تجاری دوباره شعله‌ور شده است.

چین برای تعدادی از کالاهای وارداتی از آمریکا به ارزش 50 میلیارد دلار به ویژه نفت خام تعرفه اعمال می‌کند.

و امروز هم آمریکا اعلام کرده برای 200 میلیون دلار دیگر از کالاهای چینی تعرفه 10 درصدی اعمال خواهد کرد. البته آغاز کننده این جنگ تجاری آمریکا بود که ابتدا برای واردات آلومینیوم 25درصد و برای واردات فولاد 10 درصد تعرفه گذاشت.

چین 90 درصد تولید آلومینیوم جهان را دارد و این تهدید جدی بر بازار این کشور محسوب می‌شد.

همچنین در بازارهای بورس آسیا شاخص شانگهای (SSEC) با کاهش 3 درصدی مواجه شده و به کمترین میزان از جولای 2016 تا کنون رسید.

همچنین شاخص HSIهنگ کنگ نیز کاهش دو درصدی را تجربه کرد. در حالی که جنگ تجاری بین آمریکا و چین بالا گرفته بسیاری از کارشناسان این اقدام را در جهت تضعیف اقتصاد جهان می‌دانند.

*رئیس صندوق بین المللی پول: جنگ تجاری آمریکا و چین به ضرر اقتصاد جهان است 

در جدیدترین اظهارات لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: اعمال تعرفه بر واردات محصولات به بن بست کشاندن تجارت آزاد است و به رشد اقتصاد جهانی ضربه خواهد زد.

وی اظهار داشت که جنگ تجاری که آمریکا و چین آغاز کرده است می‌تواند رشد اقتصادی جهان را در سال‌های آینده تحت تاثیر قرار دهد.

*رئیس شرکت علی‌بابا: اعمال تعرفه از سوی آمریکا بر خلاف قوانین تجارت جهانی است

همچنین رئیس شرکت چینی علی‌بابا هم این اقدام ترامپ را برخلاف قوانین تجارت جهانی عنوان کرد وگفت: جهان آینده هیچ راهی جز تجارت آزاد ندارد و ما نمی‌توانیم مرزها را به روی کشورها ببندیم.

وی همچنین  توصیه کرد که جهان آینده باید مجهز به علوم و دانش جدیدمتناسب با وضعیت فعلی جهان باشد.

وی پیشنهاد کرد که مدارس و دانشگاه‌های جهان باید در نوع آموزش‌ها و روش‌هایشان تجدید نظر بکنند و با علوم امروز نمی‌توان اقتصاد با رشد سریع آینده را هدایت و رهبری کرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک