یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۸۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ساعت ۱:۵۵

سرانه تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی به ۱/۶ تخت می رسد

ارومیه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: سرانه تخت بیمارستانی آذربایجان غربی به ۱.۶ تخت به ازای هر یک هزار نفر می رسد.
سرانه تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی به ۱.۶ تخت می رسد,

جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت درمانی استان اظهارداشت: در حال حاضر ۲۴ بیمارستان زیر نظر این دانشگاه در استان فعالیت می کند افزود: هم اکنون سرانه تخت در استان ۱.۱ به ازای هر یک هزار نفر است.

وی با بیان اینکه هم اکنون طرح های بیمارستانی و درمانی از جمله بیمارستان آیت الله خویی، طرح توسعه بیمارستان امام خمینی، بیمارستان زنان و زایمان ارومیه، طرح توسعه بیمارستان شهید مطهری ارومیه در دست اجراست که با اتمام آنها سرانه تخت به ازای هر یک هزار نفر به ۱.۶ تخت می رسد.

وی با بیان اینکه این طرح ها از پیشرفت فیزیکی به صورت متوسط ۹۰ درصدی برخوردارند اضافه کرد: پروژه بزرگ توسعه بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی امام خمینی (ره) در مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع احداث شده و مراحل پایانی احداث را سپری می کند.

آقازاده با بیان اینکه عملیات ساخت بیمارستان آیت الله خویی نیز نزدیک سه دهه توسط خیرین شهرستان خوی آغاز شده است افزود: این پروژه با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی سال ۹۳ تحویل دانشگاه علوم پزشکی شد و با اختصاص اعتبارات لازم پروژه با ۹۸ درصد پیشرفت اجرایی آماده بهره‌برداری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با ساخت دی کلینیک تدبیر نیز اشاره کرد و گفت: درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی تدبیر ارومیه با ۲۵ هزارمترمربع زیربنا در ۱۶ طبقه در حال ساخت است که تاکنون۶۳۰ میلیارد ریال برای ساخت این درمانگاه هزینه شده است.

آقازاده خاطرنشان کرد: طبقات اول و همکف این مجموعه برای کارهای تجاری مانند فروش تجهیزات پزشکی اختصاص یافته و در طبقات ۱۰ و ۱۱ خدمات دندان‌پزشکی ارائه می‌شود و طبقات ۱۳ و ۱۴ شامل رستوران و VIP است و همه این کلینیک‌ها از طریق نرم‌افزار به هم مرتبط بوده و سیستم وقت‌گیری به صورت آنلاین و اینترنتی صورت می‌گیرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از افزوده شدن ۶۵۰ به مجموع تخت های بیمارستانی استان خبر داد و افزود: بیمارستانهای ۳۲ تختخوابی چالدران،۲۱۶ تختخوابی خوی، ۲۵۰ تختخوابی آیت الله خویی، ۶۴ تختخوابی تکاب، بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب، طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه با ۴۸ تخت ویژه و ۷۰ تخت بستری و ۷۰ تخت اوژانس این بیمارستانها را شامل می شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک