جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۳۹:۳۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۳۰ - اذان مغرب:۲۰:۱۰:۵۵
بجنورد
۱۰° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۱۴۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ساعت ۵:۵۶
گزارش؛

وقتی جان گلستان شهری ها فدای بی مسئولیتی می شود/ ۳ کشته و ۴۶ زخمی نتیجه اختلاف دو دستگاه اجرایی

شش سال از افتتاح مجموعه مسکونی گلستان شهر بجنورد می گذرد، در حالی در میان انبوهی از مشکلات گیر کرده که مدیریت آن میان شهرداری و راه و شهرسازی پاسکاری می شود و این بلاتکلیفی جان و مال مردم ساکن در منطقه را تهدید می کند.
وقتی جان گلستان شهری ها فدای بی مسئولیتی می شود/ 3 کشته و 46 زخمی نتیجه اختلاف دو دستگاه اجرایی,

به گزارش عصر اترک،  مجموعه مسکن های مهر بجنورد در گلستان شهر سال 91 به بهره برداری رسید، در حالی که 6 سال از ساکن شدن مردم در این منطقه می گذرد اما هرروزه مشکلات این ناحیه از بجنورد نه تنها رفع نمی شود بلکه سر به فلک کشیده است.

از مشکلات داخلی گلستان شهر که بگذریم راه اتصال بین بجنورد تا شهرک است که در این مدت شش ساله حوادث تلخ زیادی را به خود دیده است، خانواده های زیادی تمام دارایی زندگی شان و گاها عضوی از خانواده شان را در این جاده از دست داده اند.

در روزهای افتتاح این مسکن ها هر کس به فکر ثبت این پروژه بزرگ در کارنامه ی شغلی اش بود، اما امروز که شش سال از افتتاح این مجموعه می گذرد کسی مسئولیت این منطقه و جاده را عهده دار نمی شود و با عدم مسئولیت پذیری که دارند، خطر هر روزه جان و مال مردم این منطقه را تهدید می کند.

محمودی، راننده تاکسی مسیر گلستان شهر به بجنورد می گوید: چند سالی است که در این جاده مسافرکشی می کنم و بارها شاهد تصادفاتی در این مسیر بودم که چندین نفر هم جان خود را از دست دادند.

من و همکارانم چون آشنایی به مسیر پیدا کرده ایم، زمانیکه به پیچهای تند و میدان علی آباد می رسیم ماشین را کنترل می کنیم در حالی که کسانی که آشنا نیستند به راحتی ماشین را چپ می کنند.

 

رخ دادن تصادفات در نقاط تکراری خبر از مشکل دار بودن مسیر و میدان ها می دهد

طباطبایی به عنوان نماینده مردم گلستان شهر بجنورد می گوید: مشکلات این راه به یک معظل بزرگ تبدیل شده است، چرا شهرداری و راه و شهرسازی مسائلشان را حل نمی کنند، زیان این جنگ بین دو سیستم اداری به مردم می رسد.

وی ادامه می دهد: رخ دادن تصادف در نقاط تکراری خبر از مشکل دار بودن مسیر و میدان ها می دهد، در حالی که فعلا این مسیر مسئول مستقیم ندارد و جان و مال مردم بازیچه پاسکاری های ادارات مربوطه شده است.

طباطبایی اضافه می کند:  این مسیر فاقد علائم راهنمایی و رانندگی است و قطعی برق در این مسیر به فراوانی رخ می دهد.

طباطبایی می گوید: چند وقتی است که برای برقراری فاضلاب شهری مسیر گلستان تا بجنورد که حدود سه کیلومتر است مسیر اصلی جاده کنده شده و بعد از اجرای کار تنها خاکریزی صورت می گیرد و بدون آسفالت رها می شود.

وی ادامه می دهد: مسئولان باید بین مردم حضور پیداکنند تا بتوانند مشکلاتشان را درک کنند، از پشت میز و اتاق های مدیریتی نمی توان به مشکلات مردم رسیدگی کرد.

 

 وضعیت نامطلوب گلستان شهر بجنورد نتیجه عدم هماهنگی بین سازمانی است

 سید محسن موسوی، عضو شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه جامعه محروم و طبقه متوسط و میانی جامعه در منطقه گلستان شهر بجنورد سکونت دارند، گفت: بحث اجرای هندسی مسیر ارتباطی بجنورد به گلستان شهر یکی از مشکلاتی است که دلیل اصلی رخ دادن تصادفات متعددی در این منطقه بوده است.

وی ادامه داد: مرکز دپو و نگه داری زباله شهری بجنورد ، وجود سنگ شکن هایی در این مسیر، بحث سیل گیر بودن این منطقه از دیگر مشکلاتی مسیر عبور و مرور است که مردم ساکن در این مکان با آن مواجه هستند.

موسوی خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین مشکل منطقه مسکونی گلستان شهرنبود فضای سبز شهری و بازی کودکان است که با جمعیت گسترده ای که در این منطقه ساکن هستند علی رغم اینکه زمین بسیار مناسبی در مجاورت ساختمان اداری گلستان شهر از گذشته در دستور کار قرار گرفته، ولی عملا فعالیت اجرایی ندارد.

وی افزود: امکان فضاسازی و اجرای مجموعه فضای سبز در این منطقه وجود دارد، اعتقاد هم این است که فاز یک باید انجام گیرد و ساخت وسازهایی که در این منطقه انجام می گیرد براساس اخذ پروانه های ساختمانی شهرداری بجنورد باشد.

وی اضافه کرد:  تکمیل و بهسازی راه گلستان شهر بر عهده بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی است و انتظار داریم با ساماندهی و رفع نقاط حادثه خیز شاهد کاهش حوادث باشیم و با علائم راهنمایی ورانندگی و تابلوهای کنترل سرعت زمینه کاهش سرعت را در این مسیر فراهم و شاهد بهبود وضعیت گلستان شهر باشیم.

موسوی ادامه داد: براساس گفته های روابط عمومی راه و شهرسازی خراسان شمالی در جلسه ای با حضور معاونت فنی و عمرانی استانداری فاز یک گلستان شهر به شهرداری بجنورد تحویل داده شده است.

این عضو شورای شهر بجنورد گفت:  گلستان شهر بجنورد در مقایسه با مسکن های مهر ساخته شده در سایر استان های کشور وضعیت نامطلوبی دارد و این نشان دهنده  عدم هماهنگی بین سازمانی است، براساس اطلاعاتی که داریم معاون عمرانی استانداری اعلام کردند که شهرداری باید فاز یک را دریافت کند، امید داریم که شهرداری به این قضیه ورود پیدا کند که با پذیرش شهرداری، خدمات شهری، عمرانی، فضای سبز  در این منطقه شاهد خواهیم بود.

موسوی با بیان اینکه تنها تحویل گرفتن به تنهایی کفایت نمی کند، افزود:  باید ساختار اداری در گلستان شهر کامل باشد چرا که هم اکنون  کمترین تعداد پرسنل آنجا حضور دارند و ضرورت های گلستان شهر از جمله حمل و نقل و  اجرای فضاهای سبز و تفریحی را در این مجموعه گسترده شاهد نیستیم.

وی در انتها گفت: مسئله اصلی رفع مشکلات معابر و مسیرهای عبور و مرور توسط راه و شهرسازی است که به لحاظ ترافیکی مشکل ساز هستند.

 

شهرداری راه گلستان شهر بجنورد را تحویل نگرفته است

مهدی حمیدی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری بجنورد گفت: شهرداری جاده گلستان شهر را تحویل نگرفته است چراکه این مسیر نیاز به اصلاحاتی دارد که باید توسط راه و شهرسازی تکمیل و رفع نقص شود تا شهرداری بتواند آن را بپذیرد.

وی مشکلات این مسیر را عدم تابلوگذاری ها، ایجاد مسیر عبور و مرور دوچرخه وپیاده روها دانست و گفت: این مسیر در حالت بلاتکلیفی قرار دارد و شهرداری بعد از رفع این نواقص توسط راه و شهرسازی این مسیر را تحویل می گیرد.

حمیدی افزود: ارائه خدمات شهری در فاز یک گلستان شهر که توسط شهرداری پذیرفته شده، در حال انجام است.

 

 

3 کشته و 46 مجروح ثمره بی صاحب بودن راه گلستان شهر بجنورد

رئیس پلیس راه خراسان شمالی نیز در گفتگو با خبرنگار عصر اترک گفت: نقص راه غیرقابل انکار است ولی متاسفانه بی صاحب بودن مشکل اصلی این قضیه است.

سرهنگ علیرضا حسین زاده اظهارکرد: در سال 95 براساس مصوبه ای در کمیسیون مسکن در استانداری، به دستور استانداروقت  مصوب شد که گلستان شهر تحویل شهرداری شود، در حالیکه شهرداری خواستار رفع نواقص شد و این باعث بلاتکلیفی این مسیر بعد از چند سال شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه این بلاتکلیفی در بحث تصادفات خود را نشان می دهد، افزود: میدان واقع در این مسیر نقص فنی دارد و حوادث متعددی که در این مسیر اتفاق می افتد در نقاط حادثه خیز از جمله میدان علی آباد و تقاطع محمد علی پهلوان است.

سرهنگ حسین زاده خاطر نشان کرد: راهنمایی و رانندگی و پلیس راه هیچ گونه وظیفه ای در جهت نصب علائم رانندگی ندارند و حوزه راهنمایی توسط شهرداری و حوزه جاده ای برعهده  اداره راه و شهرسازی است.

وی اضافه کرد: از سال 94 تاکنون 67 تصادف در این محور رخ داده است که از این تعداد سه تصادف فوتی گزارش شده که در این سه تصادف سه نفر از همشهریان جان خود را از دست داده اند و تعداد 46 نفر در 38 تصادف مجروح و 26 تصادف منجر به ایجاد خسارت شده اند.

خبرنگار عصراترک در ادامه برای پیگیری این موضوع از  راه و شهرسازی با جواد عمادیان فر، سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی خراسان شمالی ارتباط گرفت که با وجود تماس های مکرر حاضر به پاسخگویی نشدند.

انتهای گزارش/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک