یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ساعت ۶:۳۳
مدیر آموزش و پرورش رازوجرگلان:

۴ مدرسه خشت و گلی در راز و جرگلان وجود دارد

مدیر آموزش و پرورش رازوجرگلان از وجود ۴ مدرسه خشتی، گلی در این شهرستان خبر داد و گفت:  صد دانش آموز رازوجرگلانی در این مدارس خشتی گلی تحصیل می کنند.
4 مدرسه خشت و گلی در راز و جرگلان وجود دارد,

محمد مهدی محمدی رئیس آموزش و پرورش شهرستان رازوجرگلان در گفتگو با عصر اترک اظهارکرد: در این شهرستان ۴ مدرسه خشتی، گلی در کلاته های کمیلی، دولت آباد و مزارجان در دهستان حصارچه بخش جرگلان و یک مدرسه در روستای پرسه سو بخش غلامان وجود دارد.

 

محمدی افزود: ۱۶ دانش آموز ابتدایی در مدرسه کمیلی، ۱۷ دانش آموز در مدرسه دولت آباد، ۱۷ دانش آموز در مزارجان و ۵۰ دانش آموز ابتدایی نیز در پرسه سو در این مدارس خشتی گلی تحصیل می کنند.

 

وی با بیان اینکه در کل شهرستان تنها یک مدرسه ای اجاره ای در روستای حسن آباد وجود دارد، ادامه داد:  نود دانش آموز تا آماده شدن و نوسازی مدرسه که یک ماه به طول می انجامد به صورت اجاره ای این مدرسه که توسط اولیا از مهر ماه سال ۹۶ اجاره شده استف مشغول به تحصیل هستند.

 

محمدی گفت: در سه روستا توتلی بالا ، حسن آباد و کلاته حسین آباد در روستای اشرف دره بخش جرگلان از مدارس کانکسی استفاده می شود .

 

مدیر آموزش و پرورش رازوجرگلان همچنین از وجود سه مدرسه تخریبی در سه روستای این شهرستان خبر داد و گفت: این سه مدرسه تخریبی در روستای باغلق، کرکولی و امانلی وجود دارد که باید ساخت مدرسه نوساز کرکولی امسال شروع می شد که به دلیل تایید نشدن زمین مورد نظر از سوی اداره کل نوسازی مدارس، ساخت این مدرسه هنوز شروع نشده که ما برای این موضوع از مردم و دانش آموزان این روستا عذرخواهی کردیم .

 

محمدی ساخت و ساز و تغییرات ایجاد شده در مدارس رازوجرگلان را در ۴ الی ۵ سال قبل یک انقلاب برشمرد و گفت: در همه روستاهای بزرگ مانند دویدوخ،حصارچه، باغلق و یکه سعود و ... مدارس نوساز وجود دارد و حتی در روستای یکه سعود سه مدرسه نوساز داریم  .

 

وی گفت: اگر فرایند نوسازی و بازسازی مدارس خشتی گلی، تخریبی و کانکسی رازوجرگلان ادامه داشته باشد تا پایان سال ۱۴۰۰ به طور کامل برچیده خواهد شد .

 

وی تعداد دانش آموزان محصل شهرستان رازوجرگلان را در حدود ۱۴ هزار دانش آموز عنوان کرد که در ۱۸۲ آموزشگاه تحصیل می کنند .

 

خبرنگار:رحیمی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک