سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۶/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۵:۲۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۴۴ - اذان مغرب:۲۰:۲۲:۳۳
بجنورد
۲۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۸۱۴۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ساعت ۱۲:۹

فشارخون و دیابت؛ مهم ترین دلایل بروز نارسایی کلیه است

مسئول بیماران خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: فشارخون و دیابت مهم ترین دلایل ایجاد نارسایی کلیه در افراد هستند.
فشارخون و دیابت؛ مهم ترین دلایل بروز نارسایی کلیه است,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مهری فرشاد، مسئول بیماران خاص معاونت درمان با بیان این مطلب اظهارکرد : بیشتر مبتلایان به نارسایی مزمن کلیه بیماران دیابتی و فشارخون بالا هستند و بعد از آن بیماری های التهابی کلیه ( سنگ کلیه، عفونت ها، بیماری های ارثی و...) عامل آن می باشد.

فرشاد تاکید کرد: مردم باید از سلامت کلیه های خود مطمئن باشند و بدانند كه مراجعه نکردن یا دیر مراجعه کردن به پزشک یکی از مهمترین عوامل ابتلا به نارسایی مزمن کلیه است.

وی افزود : اضافه وزن ، مصرف سیگار و دخانیات ، کم تحرکی ، استرس های عصبی و مصرف غذاهای چرب و پرنمک از عمده دلایل ایجاد نارسایی کلیوی در افراد به شمار می رود.

این مسئول با اشاره به اینکه بیماری کلیوی نشانه بارزی ندارد ،تصریح کرد : در بیشتر موارد بیماران زمانی متوجه بیماری های خود می شوند که کلیه فقط20 درصد کارایی دارد .

به گفته وی با انجام ورزش منظم و روزانه ، استفاده از الگوهای تغذیه ای سالم ، مصرف منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک در صورت ابتلا به فشارخون و دیابت ، کنترل منظم قند و فشارخون وچکاپ سالانه می توان از بروز عوارض ناشی از ابتلا به بیماری های مزمن کلیوی جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک