پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۴:۵۵ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۶۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ساعت ۹:۷

تجمع اعتراضی رانندگان بجنوردی به فعالیت دوباره تاکسی های اینترنتی

تعداد زیادی از رانندگان آژانس بجنورد در اعتراض به فعالیت تاکسی های اینترنتی که مجوز خود را به طور مستقیم از وازرت صنعت، معدن و تجارت دریافت کرده اند در مقابل ساختمان استانداری خراسان شمالی تجمع کردند.
تجمع اعتراضی رانندگان بجنوردی به فعالیت دوباره تاکسی های اینترنتی,

به گزارش عصراترک، چند ماهی از ورود تاکسی های اینترنتی به بجنورد می گذرد، تاکسی هایی با مدیریت هایی خارج از استان و جذب راننده از بین افرادی که فاقد گواهی نامه پایه دو و استعلامات لازم هستند، اعتراض راننده ها را در پی داشته است.

بعد از ورود این تاکسی ها برای اینکه شهروندان بتوانند از خدمات نوین و تکنولوژی جدید استفاده کنند حدود دوماه است که دفاتر آژانس ها، زیر نظر دو شرکت تعاونی فعالیت جدید خود را در قالب اینترنتی با نرم افزاری  کاملا بومی بجنورد تهیه کردند و بحث درخواست تلفن 4 رقمی به مجموعه اضافه شده تا افرادی که فاقد اینترنت هستند، بتوانند با تماس با این شماره،  درخواست تاکسی داشته باشند و هدف از این طرح بهره گرفتن از رانندگان بجنوردی مورد تایید تاکسی رانی بود.

فعالیت  تاکسی های اینترنتی با مدیران گاها خارج استانی ،  کام راننده آژانس های بجنورد را تلخ کرده است و با این ادعا که در این تورم و گرانی ها دخلشان جوابگوی خرج شان نیست و این تاکسی ها نان آن ها را آجر کرده اند، خواستار حمایت مسئولان از راننده های آژانس ها شده اند.

طی هفته گذشته با ورود دستگاه قضایی استان تاکسی های اینترنتی بجنورد پلمپ شدند و رانندگان با آسودگی خاطر مشغول به فعالیت شدند اما این آرامش طولی نکشید و دفاترتاکسی های اینترنتی فعالیت دوباره خود را از سر گرفتند و این اقدام تجمع رانندگان شهر را مقابل درب استانداری خراسان شمالی به همراه داشت.

یکی از رانندگان حاضر در تجمع گفت: از ساعت 9 صبح تعداد زیادی از رانندگان در مقابل درب استانداری حضور داریم تا به مشکل ما رسیدگی شود، الان که ساعت 11 است حتی یک نفر از مسئولین به میان ما نیامده تا درد ما را بشنود.

وی ادامه داد:  ما براساس کرایه های مصوب در تاکسیرانی فعالیت می کنیم در حالی که این تاکسی های اینترنتی که پلمپ شده بودند با دریافت مجوز دوباره از وزارت صمت با کرایه های نیم بها فعالیت می کنند و بازار کار ما را راکد کرده اند.

یکی دیگر از رانندگان در ادامه گفت: من در طول این چند روز تنها 50 هزار تومان کار کردم و نمی توانم خرج روزانه زندگی ام را بدهم.

تعدادی دیگر از رانندگان گلایه داشتند که چطور برای کسب مجوز فعالیت زیر نظر سازمان تاکسی رانی با مشکلات زیادی مواجه شدیم ولی الان این تاکسی ها که اکثرا از رانندگان دو شغله یا مجرد استفاده می کنند مورد تایید قانون قرار گرفته و نان ما را آجر کرده اند.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
امیر | 1397/11/04
0
0
باسلام و خسته نباشید خدمت رانندگان محترم آرژانسهای بجنورد اون راننده ای که میگه تاکسی اینترنتی نیم بها مسافر میبره خیانت نمیکنه یا دزدی هم نمیکنه حتما براش صرف میکنه چون با نرخ کم مسافرهاشون هم بیشتر هستش ولی تاکسی تلفنی همین سوار میشی 2 هزارتومن برات انداخته خوب معلومه من وخیلیهای دیگه دنبال هزینه کم میگردیم خود بنده از زمانی که تاکسی اینترنتی در بجنورد فعال شده به هیچ عنوان نه به خانواده اجازه دادم و نه به اقوام که تاکسی تلفنی سوار شوند چون واقعا برای منه و امسال بنده خیلی خیلی راحت شدیم از همه لحاظ عرض میکنم از قدیم میگند کم ببر همیشه ببر م
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک