جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۵:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۱۰ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۷۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ساعت ۱۱:۳۸
در گفت و گو با عصر اترک عنوان شد:

گره اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به راه آهن اسفراین باز شد

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس گفت: اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار در بودجه 97 برای ادامه عملیات اجرایی ساخت راه آهن اسفراین-بجنورد-شیروان با مشکل مواجه شده بود که طی مذاکره با وزیر راه و شهرسازی این مسئله حل شد.
گره اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار به راه آهن اسفراین باز شد,

علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: اخیرا استاندار خراسان شمالی همراه با پنج نماینده مردم استان در مجلس دیداری با وزیر راه و شهرسازی داشتند که در این نشست موضوعاتی از جمله ادامه اجرای ساخت  پروژه راه آهن اسفراین-بجنورد-شیروان همچنین ادامه ساخت محورهای جاده ای بجنورد-گلستان، سنخواست-بجنورد و جاجرم-میامی مطرح شدند.

قربانی با اشاره به پروژه در دست ساخت راه آهن اسفراین-بجنورد-شیروان که نیاز به تامین اعتبار دارد، عنوان کرد: در بودجه سال مالی 96 مصوب شده بود که برای ادامه اجرای این پروژه 500 میلیارد تومان اعتبار به صورت ارزی و ریالی اختصاص داده شود اما به علت نقص قانونی تزریق این اعتبار به سرانجام نرسید.

وی افزود: در نشست اخیر، این مسئله مطرح و با پیگیری وزیر راه و شهرسازی این اعتبار اشاره شده به صورت ریالی نیز از طریق بانک صنعت و معدن به این پروژه در بودجه سال مالی 97 حل شد.

پیشنهاد تهاتر مطالبات پیمانکاران راه بجنورد-گلستان از طریق تسهیلات بانکی

وی همچنین درباره تکمیل پروژه های راهسازی در خراسان شمالی از جمله بجنورد-جنگل گلستان نیز بیان کرد: در حال حاضر پیمانکاران پروژه راهسازی محور جاده ای بجنورد-جنگل گلستان 100 میلیارد تومان از دولت مطالبه دارند و این در حالی است که برای تکمیل عملیات راهسازی این محور هنوز 200 میلیارد تومان نیاز است.

قربانی همچنین خاطر نشان کرد: در بودجه سال مالی 98 نیز برای ادامه اجرای عملیات راهسازی این محور فقط اختصاص 65 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی هر ساله به ویژه در ایام سفر، محور ترددهای بیش از 20 میلیون مسافر است، اظهار کرد: در این نشست، استانداران و نمایندگان خراسان شمالی تکمیل هر چه سریعتر این محور جاده ای را خواستار شدیم.

وی گفت: به وزیر پیشنهاد شد که پیگیری کند تا امکان اختصاص تسهیلات بانکی به این پیمانکاران به منظور تکمیل این محور فراهم شود و در نهایت نیز دولت بدهی های خود با این پیمانکاران را در قالب تهاتر با بانک ها تسویه کند.

وی افزود: این پیشنهاد در حال پیگیری است.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس همچنین به جاده در دست ساخت محور میامی-جاجرم که 27 سال از عمر عملیات راهسازی آن می گذرد نیز اشاره کرد و گفت: وزیر راه و شهرسازی در مورد این محور و اختصاص اعتبارات بیشتر برای تکمیل آن هیچ قولی نداد.

قربانی در خاتمه یادآور شد: اعتبار عملیات راهسازی محور سنخواست-بجنورد نیز در بودجه سال 98 در مقایسه با بودجه سال 97 دو برابر شده است که مبلغ اعتبار از سه میلیارد و 800 میلیون تومان به هفت میلیارد و 200 میلیون تومان رسیده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
ناشناس | 1397/12/22
0
0
خجالت هم برای مرد خوب چیزیه. مرد حسابی 7 میلیارد تومن برای محور بجنورد به سنخواست که کوهستانی هم هست چی میشه
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک