چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۹/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۴۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۵۹ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۲۱
بجنورد
۳۰° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۷۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ساعت ۶:۳۰
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی:

۱۷۸ واحد اقامتی آماده میزبانی از مسافران نوروزی در خراسان شمالی / پیش بینی ۱۵۰ مدرسه جهت اسکان فرهنگیان

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: طی نوروز 98 در مجموع 178 واحد رستوران، مهمانپذیر، سفره خانه سنتی، هتل، متل، خانه مسافر، اقامتگاه بومگردی با 941 تخت در سطح استان آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.
178 واحد اقامتی آماده میزبانی از مسافران نوروزی در خراسان شمالی / پیش بینی 150 مدرسه جهت اسکان فرهنگیان,

علی کاظمی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی  در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: 150 مدرسه برای فرهنگیان در سراسر استان پیش بینی شده است، ضمن اینکه در بسیاری از پارک ها و مراکز گردشگری استان فضاهایی برای برپایی چادرهای مسافرتی تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه درایام نوروز در خراسان شمالی آب و هوا دگرگون است و هر ساله بارندگی هایی داریم، فضاهایی را برای استقرار مسافر در شرایط اضطرار در مساجد، حسینیه ها و سالن ورزشی در کلیه شهرستان ها به صورت آماده در نظر گرفته شده است تا در صورت نیاز از این ظرفیت ها برای اسکان مسافراستفاده شود.

وی تعداد اقامتگاه های بومگردی فعال در استان را 32  واحد اعلام کرد و گفت: این واحدها مقوله ای جدید در گردشگری کشور است اما باتوجه به اینکه با ذائقه و سلیقه گردشگران داخلی و خارجی همخوانی دارند، به سرعت توانسته در حوزه گردشگری کشور و همچنین استان خراسان شمالی جایگاه اش را پیدا کند.

کاظمی با اشاره به اینکه اقامتگاه های بومگردی با تمایزی که در ارائه خدمات از جمله ساختار بومی و سنتی و غذاخوری ها و قیمت مناسبی جذاب هستند، گفت: در این حوزه باید دقت شود تا برای بالابردن کمیت از کیفیت کاسته نشود.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز یکی از مهم ترین فعالیت ها در ستاد هماهنگی سفرهای استان نظارت بر واحدهای خدماتی همچون هتل ها، رستوران ها و اقامتگاه های بومگردی است، بیان کرد: از ابتدای بهمن ماه نظارت ها آغاز شده، همچنین از اواسط اسفند یک تیم کنترل مشترک از دستگاه های ناظر همچون تعزیرات، بهداشت، دامپزشکی، سازمان صمت بازدیدها را انجام می دهند.

کاظمی خاطر نشان کرد: سامانه 09629 تحت عنوان سامانه نظارت ستاد سفرهای کشور فعال است و مردم در هر نقطه ای از کشور حضور داشته باشند، می توانند شکایات و نظرات و پیشنهادت شان را از تمامی واحدهای خدمات رسانی پیگیری کنند.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک