پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۴:۵۵ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۷۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ساعت ۶:۳۲
دانا گزارش می‌دهد؛

زیباکلام با پول مردم زلزله زده چه کرد؟/ &#۱۷۱;دهکده امیدی&#۱۸۷; که در آن &#۱۷۱;درخت دوستی با آمریکا&#۱۸۷;کاشته می شود

آنچه بیشتر از همه درد آور است استفاده یک فرد سیاسی از پول مردم مظلوم و مصیبت زده برای اهداف سیاسی لیبرالی خود آنهم برای آمریکایی است که همین مردم را با تحریم های مختلف تحت فشار قرار می دهد.
زیباکلام با پول مردم زلزله زده چه کرد؟/ «دهکده امیدی» که در آن «درخت دوستی با آمریکا»کاشته می شود,

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مردم زلزله زده کرمانشاه بخصوص در منطقه سرپل ذهاب هنوز دچار مشکلات متعددی هستند و برخی از آنان در زیر چادر زندگی می کنند اما افرادی چون «صادق زیباکلام» فعال سیاسی اصلاح طلب و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران پول‌هایی که از خیرین برای کمک به مردم زلزله زده گرفته را صرف اهداف سیاسی و امیال آمریکا دوستانه خود می‌کند.

کاشت درخت دوستی مردم ایران و آمریکا در مناطق زلزله زده!
 
این فعال اصلاح طلب که ۲۳آبان ۹۶با اعلام فراخوانی پس از زلزله کرمانشاه بیش از ۳میلیارد تومان از کمکهای مردمی را با ادعای یاری رساندن به زلزله‌زدگان جمع‌آوری کرد و پس از چند‌هفته عدم ارسال کمک‌ها نوشت میخواهد «دهکده امید» راه‌اندازی کند حالا درصفحه اینستاگرام خود ویدیویی از کاشت درخت در یک روستا منتشر کرده و در خلال آن اهداف سیاسی خود را طرح کرده است.
 
وی با کاشت این درخت و نام نهادن آن به نام درخت دوستی ایران و امریکا می گوید: « به امید اینکه این درخت که نشانه زندگی است باعث دوستی همه ملت ها و در راس آن ملت ایران و امریکا بشود. اسم این درخت را می گذاریم درخت دوستی ایران و امریکا. واسطه آن هم کردها می شوند زیرا در منطقه کردنشین این اقدام صورت می گیرد.»
 
 
 
 
وقتی مردم در مشکلات بودند زیلاکلام دنبال ساخت کتابخانه بود
 
در سال گذشته مردم که از موضوع زلزله و وضعیت هموطنان خود در کرمانشاه نگران بودند اقدام به اعطای کمک های خود به برخی از سلبریتی ها از جمله سلبریتی های سیاسی چون زیباکلام کردند. اما با وجود اینکه مردم شهرهای زلزله زده مثل سرپل ذهاب در شرایط بحرانی به سر می بردند، زیباکلام پول ها را هنوز در حساب شخصی‌اش نگاه داشته بود. او در مصاحبه‌ای که در این زمینه با روزنامه اصلاح طلب شرق داشت بیان کرد که می خواهد با این پول یک روستای نمونه فرهنگی به نام «دهکده امید» با کتابخانه و خانه فرهنگ بسازد.
 
 
در این زمینه سیل انتقادات به سمت وی روانه شد که چرا یک استاد دانشگاه شرایط حاد و بحرانی مناطق زلزله زده را درک نمی کند و به فکر آرزوهای طول و دراز فرهنگی است. مردمی که خانه ندارد چگونه کتابخانه می‌خواهند! متاسفانه این انتقادات با مرگ دو کودکی که از سرما جان سپردند که یکی از کودکان «سارینا ذهابی» بود، همراه شد.
 
 
حتی در این حوزه آتش گرفتن برخی از چادرهای مردم زلزله زده و آسیب دیدن اهالی آن و خصوصا کودکان هم به گوش می رسد. مشکلات مردم این خطه از کشورمان درحالی است که هنوز بیان می شود که این مردم نیاز به کمک دارند و برخی از بچه های مناطق زلزله زده نیازمند شیرخشک و لباس و ... هستند.
 
 
زیباکلام با پول مردم زلزله زده چه کرد؟
 
این موضوع حتی صدای « اسماعیل نجار» رئیس سازمان مدیریت بحران را هم در آورد. رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: «برخی‌ها حساسیت دارند که این پول‌ها چه شده خب حق هم دارند ما در برنامه کاریمان ایجاد «دهکده امید» را نداریم بلکه می‌خواهیم بازسازی کنیم و تمام تلاش دولت این است سرپناه‌ها را سریع‌تر ایجاد کند تا زندگی به روال عادی برگردد.»
 
در این رابطه آنچه بیشتر از همه درد آور است استفاده یک فرد سیاسی از پول مردم مظلوم و مصیبت زده برای اهداف سیاسی لیبرالی خود آنهم برای آمریکایی است که همین مردم را با تحریم های مختلف تحت فشار قرار می دهد.
 
 
زیباکلام در سال گذشته نشان داد که نه تنها به نیاز مردم حتی زلزله زدگان وقعی نمی نهد بلکه اهداف سیاسی جناحی خود را دنبال می کند. حالا به نظر می رسد که پول مردم زلزله زده کرمانشاه صرف اهداف و آرزوهای آمریکا دوستانه آقای زیباکلام می شود. این درحالی بود که پیشتر این سئوال از زیباکلام می شد که پول های مردم را کجا خرج کرده است و پاسخی در این حوزه دیده نمی شد. حالا مشخص شد که دهکده امیدی که زیباکلام به آن امید بسته و در آن درخت دوستی با آمریکا را می کارد چه اهدافی در پشت پرده خود دارد. 
 
انتهای پیام/ح 
 
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک