پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۹۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ساعت ۱۶:۴۳

ماراتن عکاسی «۲۴ ساعت» با موضوع زنان برگزار می شود

تهران- ایرنا- مسئول روابط عمومی خیریه آتنا گفت: ماراتن عکاسی با عنوان «24 ساعت»، با هدف مستندسازی از زندگی شهری با موضوع زنان 4 خردادماه برگزار می شود و عواید حاصل از فروش این آثار برای حمایت از خیریه ها منظور می شود.
 ماراتن عکاسی «24 ساعت» با موضوع زنان برگزار می شود,

هانیه عنصری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: قرار است عواید حاصل از فروش این آثار در ایران به موسسه خیریه ارتقای کیفیت زندگی زنان «آتنا» تعلق می گیرد.
وی ادامه داد: این ماراتن عکاسی از سال 2012 آغاز به کار کرد و بنیانگذاران آن رنزو گرند و سم اسموترمن از حرفه عکاسی هستند.
عنصری افزود: این ماراتن مستندسازی از زندگی شهری، بشریت و احساسات انسانی است. این کار برای بالا بردن سطح آگاهی مردم و مشکلات جهانی انجام می شود و هدف از آن تغییر دنیا و با رویکرد حمایت از خیریه ها است.
وی با اشاره به اینکه این ماراتن در سال 2016 در ایران کلید خورد، گفت:«24 ساعت» در واقع یک ماراتون عکاسی است. عکاسان از سراسر جهان در سایت 24 ساعت ثبت نام کرده و اعلام می کنند از کدام شهر و در کدام کشور قرار است عکاسی انجام دهند. امسال زمان برگزاری این پروژه روز 25 می مصادف با 4 مردادماه است.
مسئول روابط عمومی آتنا گفت: عکاسان در طول 24 ساعت فرصت دارند عکاسی کنند و در هر ساعت یک عکس را با هشتگ های خاصی که پروژه مشخص کرده در سایت و صفحه اینستاگرامشان منتشر کنند.
عنصری افزود: تاکنون حدود دوهزار و 402 نفر از 81 کشور ثبت نام کردند و از ایران نیز 180 نفر در ایونتی که مربوط به این پروژه بود، حضور داشتند اما گویا تاکنون بیش از 600 نفر از ایران در سایت 24 ساعت ثبت نام کرده اند.
وی با بیان اینکه این ماراتن عکاسی جایزه ندارد و بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارد، افزود: امسال موضوع زنان و داستان زندگی آن ها برای عکاسی در سراسر دنیا در نظر گرفته شده است. در نهایت هم آثار برتر در نمایشگاهی با هدف حمایت از خیریه ها به نمایش درمی آیند.
عنصری اضافه کرد: امسال خیریه های شرکت کننده در این پروژه، خیریه های حامی زنان از اوگاندا، پرو، مکزیک و ایران انتخاب و معرفی شده اند. خیریه آتنا، به خاطر فعالیت در حوزه زنان، تاسیس خانه امن و کارآفرینی در بخش زنان، توسط سفیران 24 ساعت در ایران به این سایت معرفی و در نهایت انتخاب شد.
مسئول روابط عمومی آتنا گفت: قرار است عواید حاصل از فروش این عکس ها به نفع خیریه های منتخب در این سایت تعلق بگیرد که یکی از آن ها آتنا است. این درحالی است که مرداد یا شهریورماه امسال نیز قرار است نمایشگاهی از آثار برگزیده عکاسان ایرانی شرکت کننده در این پروژه برپا شود و عواید حاصل از فروش آن به آتنا برسد.
وی اضافه کرد: با عواید حاصل از فروش این آثار قصد داریم خانه امن برای زنان آسیب دیده از خشونت را خریداری کنیم تا با کیفیت بهتری به آنها خدمات بدهیم.
اجتمام*ف ش*9105

انتهای پیام /*

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک