جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۰:۱۲ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۱۷ - اذان مغرب:۲۰:۲۰:۱۸

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۹۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ساعت ۱۰:۴۲

ربات زالو از در و دیوار بالا می رود

محققان ژاپنی برای اولین بار با الهام از زالو موفق به تولید رباتی شده اند که می تواند از دیوار بالا برود و برای انجام حرکات مختلف بر روی یک سطح عمودی هیچ محدودیتی نداشته باشد.
ربات زالو از در و دیوار بالا  می رود,

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، محققان ژاپنی برای اولین بار با الهام از زالو موفق به تولید رباتی شده اند که می تواند از دیوار بالا برود و برای انجام حرکات مختلف بر روی یک سطح عمودی هیچ محدودیتی نداشته باشد. این ربات زالومانند که LEeCH نام دارد، در هر جهتی از سطوح عمودی بالا می رود و حتی می تواند از یک سوی دیوار به سمت سطح دیگر آن بخزد.

زالو به علت بهره مندی از سطوح مکنده ای در بخش تحتانی بدن خود می توانند به سطوح مختلف بچسبند. در طراحی ربات LEeCH نیز به همین نکته توجه شده تا از سقوط آن به روی زمین جلوگیری شود.

 

این ربات سبک وزن و منعطف حتی می تواند به سطحی که کوچک تر از بدنه خودش باشد نیز بچسبد و از پمپ های خلائی که برایش طراحی شده برای تنظیم نحوه قرارگیری و افزایش ثبات در حین حرکت استفاده کند.

از این ربات می توان برای کنترل و نگهداری ابزار و وسایل حساس در ساختمان ها و در حوزه های پزشکی، هوانوردی و نظامی، انجام عملیات امداد و نجات و غیره استفاده کرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک