پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۴:۵۵ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۰۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ساعت ۲۳:۱۵
قول های لاریجانی به خراسان شمالی؛

پیگیری جذب سرمایه گذار خارجی برای راه آهن گرگان-بجنورد/سفارش گشایش بازارچه مرزی خراسان شمالی به وزیر خارجه

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: استاندار خراسان شمالی با وزارت راه و شهرسازی مسئله پروژه ساخت راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد را پیگیری کنند و بنده نیز حمایت خواهم کرد تا یک سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری در این زمینه پای کار آید.
پیگیری جذب سرمایه گذار خارجی برای راه آهن گرگان-بجنورد/سفارش گشایش بازارچه مرزی خراسان شمالی به وزیر خارجه,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه صمیمی با مسئولان خراسان شمالی با ابراز خرسندی از سفر به استان خراسان شمالی اظهار کرد: روحیه مثبت اندیشی همچنین همگرایی در استان خراسان شمالی را از میان سخنان استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس و دیگر سخنرانان در این جلسه مشاهده کردم که وجود این روحیه در این برهه از زمان بسیار مثبت است.

لاریجانی گفت: در این شرایط تحریمی بر کشور، غمگساری فایده ای ندارد و همه باید پر تلاش و پرکار مشکلات را از پیش روی مردم برداریم.

وی افزود: با این وجود، برخی از رسانه ها گاهی مایوسانه حرف می زنند و ناامیدی را پمپاژ می کنند و این در حالی است که کشور از وجود رهبری هوشمند برخوردار و از وجود نیروهای انسانی متخصص و ثروت های طبیعی بهره مند است.

وی تصریح کرد: در این برهه از زمان باید روحیه ای فعال و همگرا داشت.

لاریجانی در بخش دیگری از سخن خود درباره خراسان شمالی اظهار کرد: همانطور که وزیر جهاد کشاورزی تاکید دارند، بنده توصیه می کنم که خراسان شمالی اجرای کشت های گلخانه ای و گسترش این صنعت را در استان محقق کند.

وی همچنین افزود: توصیه می کنم که طرح اشتغال روستایی در استان خراسان شمالی مورد توجه قرار گیرد و البته مجلس شورای اسلامی نیز حامی اجرای این طرح است و به رفع اشکالات قانونی پیشروی این طرح ورود کرده است.

علاوه بر این، وی در ادامه بر لزوم رشد راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی در خراسان شمالی نیز تاکید کرد و گفت: با اهمیت به این زیرساخت های اقتصادی و کشاورزی در استان، دغدغه پایین بودن سرانه درآمدی مردم استان نیز کاسته می شود.

سفارش رئیس مجلس برای ورود سرمایه گذاران خارجی به راه اندازی صنایع تبدیلی خراسان شمالی

افزون بر این، رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای خراسان شمالی همچنین سفارش خواهم کرد تا راه اندازی صنایع غذایی، صنایع تکمیلی و بسته بندی زعفران با دعوت و ورود سرمایه گذاران خارجی محقق شود و رشد کند که البته برخی از استان ها اینگونه عمل کرده اند.

وی تصریح کرد: در این زمینه استاندار خراسان شمالی طرح با طرح هایی را تهیه و ارائه دهند تا پیگیری شوند.

وی همچنین عنوان کرد: در این جلسه دغدغه قانون تغییر کاربری اراضی و نسخه پیچی یک دست این قانون برای تمامی استان ها مطرح و پیشنهاد شد که در این زمینه نباید برای همه استان ها نسخه ای یک دست، پیچیده شود، بنده در این باره اعلام می کنم با عدم نسخه پیچی متمرکز و یک دست برای همه استان ها موافق هستم.

لاریجانی توصیه کرد: این دغدغه در وزارت جهاد کشاورزی مطالعه و پیشنهاد آن به مجلس ارائه شود.

وی در ادامه درباره دغدغه خراسان شمالی در زمینه احداث و بازگشایی بازارچه مرزی میان استان خراسان شمالی با کشور ترکمنستان نیز اظهار کرد: راه اندازی این بازارچه برای استان یک مزیت بسیار خوب اقتصادی خواهد بود.

وی بیان کرد: هر چند پیگیری این مسئله رها شده است، با این وجود، بنده پیگیری این مسئله را به وزارت امور خارجه کشور سفارش خواهم کرد و در صورت لزوم در این باره با کشور همسایه نیز مذاکره خواهم کرد.

افزون بر این، رئیس مجلس شورای اسلامی درباره آغاز اجرای پروژه ساخت راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد که از مطالبات بسیار مهم خراسان شمالی نیز است، اعلام کرد: در این زمینه استاندار خراسان شمالی با وزارت راه و شهرسازی مسئله را پیگیری کنند و بنده نیز حمایت خواهم کرد تا یک سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری در این زمینه پای کار آید.

وی همچنین با اشاره به اینکه خراسان شمالی در زمینه برخورداری از زیرساخت ها، عقب ماندگی دارد، توصیه کرد: از ظرفیت بنگاه های بزرگ اقتصادی کشور از جمله سازمان های ایدرو، ایمیدرو و شستا بهره بگیرد.

وی همچنین عنوان کرد: برخورداری خراسان شمالی از بودجه توازن منطقه ای کشور را به سازمان برنامه و بودجه کشور سفارش خواهم کرد تا این سازمان در این زمینه به خراسان شمالی کمک کند.

لاریجانی در ادامه توصیه کرد: خراسان شمالی به عرصه رونق بخشی به ظرفیت صنعت معدن در منطقه خود ورود کند که در این زمینه مجلس از رونق بخشی به این صنعت در کشور حمایت خواهد کرد.

علاوه بر آن، وی در مورد رسیدگی پرونده تعیین تکلیف اراضی بهکده رضوی در مجلس نیز اعلام کرد: دستور خواهم داد که هر چه سریعتر رسیدگی به این پرونده در دستور کار قرار گیرد.

خروج معاملات زمین از بورس با هدف تولید مسکن ارزان در کشور

وی در خاتمه از پیگیری سران سه قوای کشور در زمینه توزیع عادلانه و دسترسی مردم به نیازهای اساسی از جمله مسکن روستایی و شهری و سرمایه گذاری در این زمینه خبر داد و گفت: برای برخورداری اغلب مردم از مسکن، زمین را از بورس خارج خواهیم کرد تا زمین ارزان در اختیار انبوه سازان و متقاضیان فردی قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنیاد مسکن کشور به این موضوع ورود کرده اند.

لاریجانی همچنین خاطر نشان کرد: در زمینه توزیع عادلانه امکانات میان مردم ( در این شرایط اقتصاد دلالی در کشور ) چهارچوب های قانونی را طی هفته های آینده ترسیم خواهیم کرد تا فشار بر مردم کاسته شود.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک