یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲/۱۵/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۵:۱۵:۳۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۵:۴۰ - اذان مغرب:۱۶:۴۴:۲۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ساعت ۹:۵۰

آمریکا شرکت چینی را به بهانه انتقال نفت ایران تحریم کرد

منابع خبری امروز دوشنبه گزارش داده‌اند دولت آمریکا یک شرکت چینی را به بهانه انتقال نفت ایران تحت تحریم قرار داده است.
آمریکا شرکت چینی را به بهانه انتقال نفت ایران تحریم کرد,

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز دوشنبه اعلام کرد دولت این کشور یک شرکت چینی را به دلیل انتقال نفت خام ایران تحریم کرده است. 

طبق اعلام خزانه‌داری آمریکا شرکت «ژوهای ژنرانگ» و یک تبعه جین به نام «لی یومین» به دلیل نقض تحریم‌ها علیه ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. 

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت‌ژورنال گفت که این شرکت و یکی از مدیران آن آگاهانه تحریم‌های آمریکا را نقض کرده‌اند. 

پیشتر منابع خبری گزارش داده بودند مقام‌های ارشد دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که اقدام چین در وارد کردن بیش از یک میلیون بشکه نفت خام از ایران در ماه گذشته سرپیچی از تحریم‌های آمریکا بوده است.  

شورای امنیت ملی آمریکا به همین دلیل اعمال تحریم‌های ثانویه علیه شرکت‌های چینی به بهانه نقض تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران را دنبال می‌کرد. چنین اقدامی گفت‌وگوهای تجاری میان دو کشور را پیچیده کرده و روابط دو طرف را بیش از پیش مخدوش می‌کند.

چین یکی از 8 کشوری است که در قبلاً از معافیت‌های آمریکا از تحریم‌های اعمال‌شده علیه نفت ایران برخوردار شده بود، اما این معافیت‌ها در اردیبهشت‌ماه سال جاری به پایان رسیده بود.

«دونالد ترامپ» ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال گذشته به طور یکجانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته‌ای برجام کشورش را از این توافق خارج و تحریم‌ها علیه ایران را مجدداً اعمال کرد.

انتهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک