جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۷:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۲۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۴:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ساعت ۱۲:۵۳

دخالت آرایشگران در حوزه زیبایی/استفاده از مواد تقلبی و فاسد

یک متخصص پوست و مو، گفت: دخالت آرایشگران و افراد غیر پزشک در حوزه زیبایی باعث شده تا تخریب چهره و خطرات جانی در کمین مراجعه کنندگان زیبایی باشد.
دخالت آرایشگران در حوزه زیبایی/استفاده از مواد تقلبی و فاسد,

میلاد نظری، در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: دخالت افراد غیرپزشک باعث شده تا بازار محصولات تقلبی و بی کیفیت در حوزه مواد زیبایی و تزریقی به اوج برسد به طوری که افراد غیر پزشک به دلیل عدم شناخت قادر به شناسایی داروی اصلی نیستند و تنها به دلیل ارزان بودن مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از شرکت‌های تجهیزات پزشکی در کنار فروش دستگاه‌های لیزر، کاشت مو، ساکشن وغیره دوره‌های آموزشی کوتاه مدتی را هم برگزار می‌کنند که می‌تواند روند کار با دستگاه و یا موارد ابتدایی بوتاکس را به افراد غیر پزشک و آرایشگران آموزش دهند و این افراد ادامه تکنیک ها را در طول زمان در کار عملی روی مشتری یاد می‌گیرندوی تصریح کرد: استفاده از مواد تقلبی و یا فاسد آن هم در مجموعه های غیر پزشکی مانند سالن های زیبایی نه تنها باعث جوانسازی و زیبایی نمی شود بلکه در بیشتر موارد موجب عفونت، بیماری و حتی تخریب چهره از حالت طبیعی خواهد شد.

نظری با بیان اینکه ایران به عنوان یکی از ۱۰ کشور اول متقاضی انجام عمل زیبایی در دنیا مطرح است، افزود: عمل های زیبایی، رفع نواقص چهره و جوانسازی دارای شرایط و مولفه های متعددی است و نمی توان هر متقاضی را زیر سوزن تزریق برد.

وی ادامه داد: گاهی مشاهده می شود افراد جوان برای رفع یک چین و چروک جزئی اقدام به تزریق چربی و یا بوتاکس می کنند درحالی که در مجامع علمی همواره تاکید می شود که پوست تا زمانی که کشش، جوانی و بافت سفت خود را حفظ کرده نباید مورد تزریق قرار گیرد مگر در شرایط خاص و یا وجود ناهنجاری های شدید پوستی.

این متخصص پوست و مو بیان کرد: جوانسازی پوست باید زمانی انجام شود که پوست، کشش و حالت ارتجاعی طبیعی خود را از دست داده و در اصطلاح شل شده، در این شرایط پزشک با بررسی بافت پوست، عمق چین و چروک و همچنین شرایط سنی بیمار، آن هم به اندازه ای که چهره فرد از فرم طبیعی و عادی خود خارج نشود اقدام به جوانسازی می کند.

وی گفت: در حال حاضر برخی از شرکت‌های تجهیزات پزشکی در کنار فروش دستگاه‌های لیزر، کاشت مو، ساکشن وغیره دوره‌های آموزشی کوتاه مدتی را هم برگزار می‌کنند که می‌تواند روند کار با دستگاه و یا موارد ابتدایی بوتاکس را به افراد غیر پزشک و آرایشگران آموزش دهند و این درحالی است که این افراد ادامه تکنیک ها را در طول زمان در کار عملی روی مشتری یاد می‌گیرند.

نظری خاطرنشان کرد: جوانسازی و رفع نواقص و ناهنجاری های چهره موضوع کوچکی نیست که برخی تنها به واسطه چند عکس در فضای مجازی برای جوانسازی به مکان هایی غیر از مطب مراجعه کنند، باید توجه داشت که حوزه زیبایی امری پزشکی است و هر کس قادر به انجام آن نیست.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک