چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۱:۵۰ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۴۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۸:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ساعت ۱۲:۵۵

بررسی برای خرید بالگرد امدادی/ کلید خوردن طرح ۹۹۹ در پایتخت

شهردار تهران از خرید هلیکوپتر امدادی خبر داد و گفت: شهرداری تهران قصد دارد با همکاری هلال احمر و اورژانس از این دستگاه‌ها بهره ببرد.
بررسی برای خرید بالگرد امدادی/ کلید خوردن طرح ۹۹۹ در پایتخت,

به گزارش خبرگزاری مهر، پیروز حناچی در حاشیه افتتاح ایستگاه ۱۱۰ آتش‌نشانی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: امروز شاهد رونمایی و ورود تجهیزات آتش نشانی هستیم که شهر تهران تا پیش از حادثه پلاسکو آن را نداشت. در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ شورای اسلامی شهر تهران درصدی از بودجه را به ایمنی شهروندان اختصاص داد که مستقیماً برای آتش نشانی و مسائل ایمنی این شهر هزینه می شود. همچنین شرایط فعلی تجهیزات شهرداری تهران با پیش از حادثه پلاسکو قابل مقایسه نیست.

وی با اعلام اینکه ایجاد هفت ایستگاه آتش نشانی در دستور کار قرار گرفته، تصریح کرد: این هفت ایستگاه در یک سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. یکی از خدمات جدید که با همکاری اورژانس اتفاق افتاده این است که از این پس در ایستگاه های آتش نشانی، اورژانس و موتورلانس مستقر خواهیم داشت.

حناچی در مورد تجهیزات انفرادی اضافه شده، گفت: این تجهیزات در مقابل حرارت بسیار مقاوم هستند. حدود ۲ هزار کیت از این‌ تجهیزات خریداری شده تا در آتش نشانی تهران مورد استفاده قرار گیرد.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که وضعیت استقرار ایستگاه های آتش نشانی با توجه به جمعیت شهر تهران چگونه است، بیان کرد:  با توجه به پراکنش جمعیتی استاندارد قابل قبولی داریم تا در کمترین زمان ممکن به محل آتش سوزی برسیم.

وی با بیان اینکه یکی از ایستگاه های در دست احداث در حریم شهر تهران و در منطقه صالح آباد است، ادامه داد: با ساخت این ایستگاه‌ها به برخی شهرهای کوچک هم از این به بعد سرویس دهی خواهیم داشت.

حناچی در مورد خرید هلیکوپترهای امدادی، گفت: خرید هلیکوپتر و بالگرد برای امداد  یکی از اقدامات در حال بررسی است. دستگاه های دیگر نظیر اورژانس و هلال احمر این دستگاه‌ها را دارند و در این راستا با همکاری هلال احمر و اورژانس قصد داریم از این دستگاه ها بهره ببریم و یا اینکه شرایط ایده آل این است که سازمان آتش نشانی آن راخریداری کند.

شهردار تهران درباره پیشگیری از وقوع حوادث و طرح ۹۹۹، اظهار داشت: در خصوص ساختمان‌های بلند، طرح ۹۹۹ کلید خورده است که بحث افزایش ایمنی را شامل می شود.  بخشی از این طرح بحث آموزش شهروندان است و بخشی هم بحث شناسایی نقاط پر خطر است که این کار هم به موازات در حال انجام است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک