یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۲۹:۴۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۲۸ - اذان مغرب:۲۰:۲۰:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۲۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ساعت ۱۴:۶
رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه جوادالائمه خراسان‌ شمالی اعلام کرد:

اعطای ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در استان/ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی

رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه جوادالائمه خراسان‌ شمالی گفت: بسیج سازندگی سپاه جوادالائمه استان از ابتدای سال 92 تا به کنون در راستای عمل به برنامه اقتصاد مقاومتی هزار و 890 فقره تسهیلات به مبلغ 23 میلیارد تومان را با معرفی متقاضیان به بانک عامل اعطا کرده است.

سرهنگ دانیال نقویان،رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه جوادالائمه خراسان‌ شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در این باره اظهار کرد: در راستای فرامین مقام معظم رهبری در زمینه اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در کشور و تاکید ایشان بر لزوم عمل به این برنامه، بسیج سازندگی کشور در هماهنگی با دولت و جهاد کشاورزی به اجرای این برنامه ورود کرده است.

وی با بیان اینکه در همین زمینه، عمل به برنامه اقتصاد مقاومتی از سال 92  در دستور کار بسیج سازندگی سپاه جواد الائمه خراسان شمالی قرار گرفت، عنوان کرد: هدف از اجرای آن الگو سازی اقتصاد مقاومتی، کمک به معیشت خانوارها، ترویج فرهنگ کار و رونق تولید در کشور است.

وی گفت: برای تحقق این اهداف، شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی هر شهرستان را در 24 حوزه تولیدی از جمله دامپروری، شیلات، باغبانی و زراعهت را انجام داده ایم تا به متقاضیان طرح ها در این حوزه های یاد شده تسهیلات اعطا کنیم.

سرهنگ نقویان اعلام کرد: از سال 92 تا به کنون هزار و 890 فقره تسهیلات به مبلغ 23 میلیارد تومان به طرح هایی در زمینه های پرورش دام سنگین، کشت زعفران، پرورش طیور، گیاهان دارویی، خرید داربست انگور، تولید قارچ، گلخانه داری، پرورش زنبور عسل، پرورش ماهیان سردابی و گرمابی، صنایع تبدیلی و صنایع کوچک، فرش، گلیم و خیاطی اعطا شده اند که 80 فقره از این تسهیلات اعطایی اشاره شده در سال جاری به متقاضیان اعطا شده است.

وی گفت: به طور کلی از محل تسهیلات اعطایی اشاره شده به طرح ها برای دو هزار نفر نیز فرصت اشتغال مستقیم فراهم شده است.

وی در ادامه افزود: مبالغ تسهیلات اعطایی به هر متقاضی حداقل پنج میلیون تومان و حداکثر 15 میلیون تومان است که مدت بازپرداخت این تسهیلات 36 ماهه با کارمزد 10 درصد است.

افزون بر این، رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه جوادالائمه خراسان‌ شمالی عنوان کرد: نهاد بسیج سازندگی استان در سطح شهرستان ها همچنین در 24 حوزه یاد شده، مشاوره شغلی و هدایت شغلی نیز ارائه می دهد.

وی افزود: این نهاد همچنین بانک اطلاعاتی از 50 متخصص بسیجی اداری و غیر اداری نیز تهیه کرده است تا به متقاضیان مشاوره های علمی و فنی ارائه دهد.

وی در ادامه یادآور شد: بنیاد تعاون سپاه استان برای بازاریابی و فروش محصولات تولیدی متقاضیانی که این تسهیلات را دریافت کرده اند سایتی را طراحی کرده است که در این زمینه فعالیت دارد.

سرهنگ نقویان همچنین گفت: بسیج سازندگی استان هر ساله در سطح شهرستان های خراسان شمالی نمایشگاهی از تولیدات این متقاضیان به منظور معرفی و فروش محصولات آنان برگزار می کند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک