شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۶:۴۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۱:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۹:۴۸

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۲۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ - ساعت ۱۶:۳۹
امام جمعه فاروج:

تبدیل شدن ایران به یکی از قوی ترین کشوری های نظامی  دنیا از برکات دفاع مقدس است

امام جمعه فاروج تبدیل شدن جمهوری اسلامی به یکی از قوی ترین کشوری های تسلیحاتی و نظامی  دنیا را از برکات دفاع مقدس برشمرد.
 تبدیل شدن ایران به یکی از قوی ترین کشوری های نظامی  دنیا از برکات دفاع مقدس است,

به گزارش عصر اترک، حجت الاسلام و المسلمین نوروزی امام جمعه فاروج در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یکی از پدیده های کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر در تاریخ بشریت است.

وی با اشاره به فرموده امام خمینی رحمة الله علیه که گفتند" ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نموده‌ایم"، افزود: این فرمایشات امام ناظر بر برکات و خیرات جنگ است.

وی ادامه داد: دشمن برای اینکه انقلاب نوپای اسلامی را سرنگون کند یک ائتلاف جهانی را تشکیل داد اما بعد از آن که امام رحمة الله علیه فتوا به جهاد دادند و فرمودند جوانان جبهه ها را پر کنند،  ملت ما دفاع چنان جانانه‌ای کرد که یک وجب از خاک عزیز کشورمان را به دشمن واگذار نکرد.

حجت الاسلام نوروزی گفت: در طول صدساله اخیر ده‌ها قرارداد داشتیم که بر اساس آن ها، پس از جنگ ها و نزاع‌ها ما خاک و سرزمین مان را به همسایگان واگذار می‌کردیم، اما بعد از انقلاب اسلامی، منطق انقلاب ما و بویژه ولایت فقیه ما اجازه نداد این اتفاقات تکرار شود و حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست بیگانگان بیفتد.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی از جمله برکات جنگ را خودکفایی در بسیاری از عرصه ها و تبدیل شدن جمهوری اسلامی به یکی از قوی ترین کشوری های تسلیحاتی و نظامی  دنیا عنوان کرد.

وی اضافه کرد:  زمانی ما برای وارد کردن یک فشنگ ساده، نارنجک و حتی سیم خاردار باید منت کشورهای دیگر را می کشیدیم، اما بعد از سال های جنگ ما احساس کردیم که باید روی پای خودمان بایستیم و امروز قویترین اژدرها، موشک‌ها، جنگنده‌ها، بمب‌های هوشمند، پهپادهای نظامی، تسلیحات پیشرفته و سیستم های دفاعی قوی را در داخل کشور خود تولید می‌کنیم و این اولین برکت جنگ ما بود.

وی دومین برکت جنگ را عظمت نظام ولایت فقیه در مقابل دیدگان همه جهانیان عنوان کرد و گفت: همه مسلمانان جهان به این عزت و عظمت پی بردند‌.

امام جمعه فاروج اظهار کرد: سومین برکت دفاع مقدس امنیت پایدار بود؛ جنگ ما باعث شد که دیگر همسایگان ما هوس نکنند به کشور ما حمله کنند و به این حقیقت پی بردند که نمی‌توان با زور و جنگ با ایرانیان برخورد کرد.

وی تاکید کرد: اگر امروز آمریکا، اسرائیل، عربستان و کشورهای دیگر جرأت نمی کنند به کشور ما حمله کنند به خاطر درس و عبرتی است که از سالهای جنگ گرفته اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی گفت: معلمان و فرهنگیان ما باید به اهمیت تعلیم و تربیت اشراف داشته باشند. بسیار مهم است نسل آینده ما نسلی پویا، دانشمند، آگاه و هوشیار، انقلابی و مومن پرورش پیدا کنند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: دو نکته اساسی در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری وجود داشت، اول آنکه ما مذاکره کردیم و به یک برجام رسیدیم و دیگر هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی یک‌جانبه ویا چندجانبه نخواهیم داشت و نکته دوم اینکه دشمن دنبال سیاست فشار حداکثری است و اگر الان مقابل این‌ها کوتاه بیاییم، به سرنوشت قذافی دچار خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک