شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۶:۴۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۱:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۹:۴۸

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۲۳۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ساعت ۱۵:۲
یکی از رزمندگان جاجرمی هشت سال دفاع مقدس

دشمنان از پیشرفت ایران در سطح نظامی در هراس هستند

یکی از رزمندگان جاجرمی هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه دشمنان از پیشرفت ایران در سطح نظامی در هراس اند،گفت: رزمندگان با ایمان به خدا و وحدت همه ی نیرو ها حول محور ولایت توانستند ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را در جنگ بشکنند.
دشمنان از پیشرفت ایران در سطح نظامی در هراس هستند,

عباسعلی خواجه جانباز دوران دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهارکرد: بنده درسال ۱۳۶۵در عملیات کربلای ۵ مورد اثابت ترکش قرار گرفتم و در همان منطقه شیمیایی شدم .

وی گفت: در زمان حمله در منطقه ی کربلای پنج در دی ماه سال 65 من و تعدادی از هم رزمانم در این منطقه مجروح و جانبازشدیم  و عده ای هم ‌به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

این جانباز دوران هشت سال جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: سلاحی که در آن سال ها رزمندگان استفاده می کردند  فقط کلاشینکف بود، چون کشورما همانند امروز در محاصره اقتصادی قرار داشت و ابر قدرت های شرق و غرب و اروپائیان حامی مالی و تسلیحاتی صدام حسین بودند بنابراین از لحاظ سلاح آنها تجهیز بودند و ما با کمبود هایی روبرو بودیم.

وی اختلاف تجهیزات نظامی ایران با دشمنان در دوران دفاع مقدس را یادآور شد و افزود:  انقلاب اسلامی در سال ۵۷ که به پیروری رسید و هنوز انقلاب ۲ ساله نشده بود که جنگ را در سال ۵۹ به ما تحمیل کردند درحالی که کشور ما از لحاظ تجهیزات نظامی پیشرفت چندانی نداشت.

وی ادامه داد: این در حالی بود که کشور عراق از طرف آمریکا و کشور های اروپایی با پیشرفته ترین سلاح ها مجهز بود اما با رهبری و وحدت و ایمان به خدا توانستیم در مقابل دشمنان مقاومت کنیم و آنان را شکست دهیم.

این جانباز دوران دفاع مقدس تصریح کرد: امروزه با پیشرفت و توسعه نظامی، کشور در سطح دنیا حرف هایی برای گفتن دارد و توان مقابله با دشمنان را در تمام نقاط مرز دارد و دشمنان از پیشرفت ایران در سطح نظامی هراس دارند.

خواجه گفت: رزمندگان با ایمان به خدا و وحدت همه ی نیرو ها حول محور ولایت توانستند ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را در جنگ بشکنند.

وی با بیان اینکه افزایش توان دفاعی و نظامی امنیت را پایدار خواهد کرد، گفت: اگر در دوران دفاع مقدس تجهیزات و سلاح های پیشرفته داشتیم اولا عراق جرات حمله نداشت دوما اگر این کار را می کرد جنگ هشت سال طول نمی کشید و زودتر پیروز می شدیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس در پاسخ به این پرسش که در این برهه از زمان جنس مقاومت چطور باید باشد؟ گفت: جنس مقاومت باید از جنس اتحاد و همدلی _از جنس ایثار و مقاومت از جنس خون شهدا ،جانبازان و مفقودان و ایثارگران از جنس فداکاری و مقاومت شهرهایی که توسط دشمن بعث عراق مقاومت نموده اند و از جنس اعتقاد و باور به رهبری مقام ولایت و ماندن در خط ولایت رهبری باید باشد.

وی افزود: مردم و دولت و مسئولین فقط باید با مقاومت و ایثار و همفکری در جهت پیشبرد اهداف کشور گام بردارند و این وحدت و همکاری را حفظ نمایند تا مشکلات کشور در این زمان برطرف شود و به سلامت از تحریم ها عبور کنیم.

انتهای پیام/تقی زاده

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک