دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۳:۰۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۱ - اذان مغرب:۲۰:۲۳:۴۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۸۲۳۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ساعت ۶:۴۳

چاقی؛ معضل سلامت کودکان آمریکایی

براساس تازه‌ترین آماری که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا منتشر شده، بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ کودک این کشور که دررده سنی ۱۰ تا ۱۷ سال هستند، دچار چاقی و اضافه‌وزن‌ هستند.
چاقی؛ معضل سلامت کودکان آمریکایی,

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، براساس تازه‌ترین آماری که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا منتشر شده، بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ کودک این کشور که دررده سنی ۱۰ تا ۱۷ سال هستند، دچار چاقی و اضافه‌وزن‌ هستند.

این بررسی تأکید می‌کند، نرخ چاقی میان کودکان فقیر دست کم ۲ برابر کودکان ثروتمند است و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد. 

میزان کودکان چاق بین ۱۰ تا ۱۷ سال از ۱۶ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۱۵ درصد کاهش یافته است؛ براساس داده‌ها می‌سی‌سی‌پی با نرخ ۲۵.۴ بالاترین میزان چاقی جوانان را دارد.

کارشناسان تأکید می‌کنند، باید سیاست‌های بیشتری اتخاذ شود که هم در سطح ایالتی و هم در سطح فدرال به کاهش نرخ چاقی کمک کند.

در می‌سی‌سی‌پی  بیش از یک چهارم از کودکان چاق هستند و پس از آن ایالت ویرجینای غربی و کنتاکی قرار دارد؛ ایالت‌های یوتا، آلاسکا ، کلرادو ، مینه سوتا ، مونتانا و واشنگتن نیز به ترتیب کمترین نرخ چاقی کودکان را به خود اختصاص داده‌اند.

چاقی یک عامل خطر برای چندین بیماری بهداشتی مزمن ویرانگر از جمله دیابت نوع 2 ، سکته مغزی ، حمله قلبی و حتی انواع خاصی از سرطان است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک