سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۵:۱۹:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۱۹ - اذان مغرب:۱۷:۱۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۳۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ساعت ۱۳:۴۳

نظارت بر کیفیت خواب با تحلیل «راه رفتن»

طبق مطالعه‌ای که اخیراً صورت گرفته، بررسی پیاده روی یا راه رفتن افراد با کمک مدل‌های یادگیری ماشینی می‌تواند به تحلیل کیفیت خواب افراد کمک کند.
نظارت بر کیفیت خواب با  تحلیل «راه رفتن»,

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، طبق مطالعه‌ای که به تازگی در مجله «PLOS ONE» منتشر شده است، روش پیاده روی یا راه رفتن افراد با کمک مدل‌های یادگیری ماشینی می‌تواند به تجزیه و تحلیل کیفیت خواب افراد کمک کند. 

به گفته کارشناسان، هر فرد تقریبا یک سوم از عمر خود را در خواب سپری می‌کند؛ برای بهبود کیفیت خواب، فرد باید از وضعیت دقیق خواب خود اطلاع داشته باشد.

راه رفتن افراد و تحلیل ویژگی‌های آن می‌تواند به درک سلامت روحی و جسمی فرد کمک کند و در واقع پیام‌های سلامت فرد را انتقال دهد.

در مطالعات قبلی تأیید شده است که روش قدم زدن افراد مانند سرعت، می‌تواند طول و کیفیت خواب آنها را نشان دهد.

در مقایسه با روش‌های کنونی تجزیه و تحلیل خواب مانند دستبندهای هوشمند ، پلی سونوگرافی و پرسشنامه‌ها، تجزیه و تحلیل راه رفتن دقیق، غیر تهاجمی، کم هزینه، کاربردی و آسان است.

 تیم تحقیقاتی با انستیتوی روانشناسی تحت آکادمی علوم چین نمرات کیفیت خواب و داده‌های راه رفتن را از ۵۶ شرکت کننده جمع آوری و ارتباط بین این دو را تجزیه و تحلیل کردند و به این نتیجه رسیدند که راه رفتن می‌تواند کیفیت خواب را به خوبی نشان دهد.

انتهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک