یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱/۱۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۳۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ساعت ۱۸:۳۱

توافقات اولیه برای بازگشایی مرز سومار از امروز/ بازگشایی برای انتقال کالاهای صادراتی

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق گفت: توافقات اولیه برای بازگشایی مرز سومار در راستای تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی به عراق انجام اما در مورد جزئیات آن تصمیمات نهایی اتخاذ نشده است.
توافقات اولیه برای بازگشایی مرز سومار از امروز/ بازگشایی برای انتقال کالاهای صادراتی,

سید حمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره روند صادرات ایران در ایام اربعین به عراق گفت: روند صادرات به دلیل عدم امکان تردد کامیون‌ها در جاده‌ها به دلیل ازدحام جمعیت زائران  تقریبا متوقف شده است. 

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به توقف 40 کامیون در مرز شلمچه بیان داشت: متاسفانه محموله این کامیون‌ها که بیشتر  محصولات کشاورزی است در حال از بین رفتن  و علیرغم اینکه  امور گمرکی  این کامیون‌ها برای خروج از مرز و ورود به خاک عراق انجام شده اما امکان عبور از مرز را ندارند. 

وی بیان داشت: امروز جلسه‌ای در مرز سومار با حضور استاندار کرمانشاه، استاندار دیاله و مسئول تردد مرزی عراق انجام شد که پیرو این جلسه تصمیماتی در رابطه با بازگشایی مرز سومار برای عبور کامیون‌ها حامل بار از این مرز اتخاذ شده است. 

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق اظهار داشت: بنابراین مرز سومار از فردا باز می‌شود و این مرز برای تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی در نظر گرفته شده است.

حسینی با بیان اینکه براساس تصمیمات اتخاذ شده برای بازگشایی مرز سومار از فردا توافقات لازم انجام شده است، گفت: اما در مورد اینکه اجازه عبور چه کالاهایی از این مرز داده شود و نحوه تخلیه و بارگیری به چه صورتی باشد تصمیمات نهایی اتخاذ نشده است. 

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق در پاسخ به این سوال که چرا صادرکنندگان علیرغم اینکه می‌دانند مرزها و جاده‌ها در این ایام شلوغ است باز هم اقدام به صادرات می‌کنند، گفت: امسال استقبال از مراسم اربعین بسیار زیاد بود و حدود 4 میلیون زائر برای زیارت مشرف شده‌اند و مرزها زودتر پر شد، ضمن اینکه مراسم پیاده‌روی اربعین کمی زودتر آغاز شد و این مساله پیش‌بینی نشده بود. 

وی گفت: از طرفی مرز خسروی هم به طور کامل باز نشد و فشار برای عبور کامیون‌ها به مرز شلمچه و مهران بیشتر شد. 

حسینی اظهار داشت: جاده شلمچه به بصره جاده‌ای 12 متری و با ظرفیت محدود است بنابراین با افزایش ترددها مشکلات حمل و نقل هم بروز می‌کند. 

انتهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک