دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۳:۰۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۱ - اذان مغرب:۲۰:۲۳:۴۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۳۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ساعت ۲۱:۴۳

روایت کارگر فقیری که صادرکننده ماهی‌ های زینتی شد

یک فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی البرز با حمایت این نهاد ضمن راه‌اندازی کارگاه پرورش و صادرات ماهی‌های زینتی برای چهار نفر نیز کارآفرینی کرده است.
روایت کارگر فقیری که صادرکننده ماهی‌ های زینتی شد,

یک کارآفرین جوان البرزی در گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز با اشاره به سختی‌های زندگی و تلاش برای کسب موفقیت گفت: من در یک خانواده فقیر به دنیا آمدم. پدرم کارگر ساده یک کارگاه تولید تیرچه بلوک بود و با سختی مخارج زندگی و تحصیل ما را فراهم می‌کرد. او هیچ‌گاه به ما اجازه کارکردن نداد و فقط دغدغه‌اش تحصیل فرزندانش بود.

یک کارآفرین البرزی افزود: تا اینکه من دیپلم گرفتم و در دانشگاه قبول شدم اما به‌ دلیل مشکلات مالی، مشکل جسمی و از کارافتادگی پدر، نتوانستم ادامه تحصیل دهم. ناگزیر در همان کارگاه تولید تیرچه بلوک که پدرم مشغول به کار بود من نیز با کارگری تلاش می‌کردم معیشت خانواده را تأمین کنم.

وی مطرح کرد: در سال ۸۷ به سربازی رفتم و پس از آن روزها کارگری و شب‌ها دستفروشی می‌کردم. مدتی هم به عنوان نگهبان در یک شرکت کار کردم اما دستمزد آن به قدری کم بود که نمی‌توانستم هزینه زندگی خانواده‌ام را تأمین کنم. پدر به شدت مریض بود و پس از چند ماه فوت کرد. من نیز به دلیل دستمزد کم ناگزیر از آن شرکتی که نگهبان بودم بیرون آمدم و تصمیم گرفتم کسب و کاری را شروع کنم که بتوانم مخارج خانواده را تأمین کنم.

این جوان کارآفرین البرزی بیان کرد: هنگامی که محصل بودم به پرورش ماهی علاقه داشتم و دوره‌های پرورش ماهی را نیز گذرانده بودم. بنابراین با سرمایه ۲۰۰ هزار تومانی یک آکواریوم و تعدادی بچه ماهی زینتی خریداری کردم و با پرورش و فروش آن‌ها ظرف مدتی کوتاه ۷۰۰ هزار تومان سود کردم. کم‌کم کارم را توسعه دادم، ماهی‌ها را با سود کم می‌فروختم و تعداد آکواریوم‌ها را به ۱۳ آکواریوم افزایش دادم. محل کارم خانه بود و به همین دلیل برای گسترش کار با مشکل مواجه بودم.

وی گفت: مادرم که پس از فوت پدر تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته بود، به من گفت که امداد به مددجویان و فرزندان مددجویان وام اشتغال پرداخت می‌کند. من نیز به دفتر این نهاد مراجعه کردم و پس از ارائه طرحم ۱۵ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال دریافت کردم. سپس در طبقه دوم منزل مادرم یک سالن احداث کردم و ماهی‌ها را به آن‌جا انتقال دادم و کارم گسترش پیدا کرد. هم‌اکنون چهار نفر مشغول پرورش ماهی‌های زینتی هستیم و اغلب مشتریانم از کشورهای عربی هستند.

انتهای پیام/د/1105/س/1/ی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک