یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱/۱۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۳۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ساعت ۱۸:۱

مخالفت شورای نگهبان با مستثنی کردن «قهوه‌خانه‌ها» از فهرست اماکن عمومی

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت از مخالفت شورای نگهبان با مصوبه مجلس درخصوص مستثنی کردن قهوه خانه‌ها و اتاقک‌های کوچک استعمال سیگار از فهرست اماکن عمومی خبر داد.
مخالفت شورای نگهبان با مستثنی کردن «قهوه‌خانه‌ها» از فهرست اماکن عمومی,

بهزاد ولی‌زاده، رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت مصوبه مجلس برای مستثنی کردن ممنوعیت عرضه دخانیات در قهوه‌ها خانه‌ها، گفت: شورای نگهبان پس از بررسی مصوبه مجلس در خصوص مستثنی کردن قهوه خانه‌ها و اتاقک‌های کوچک استعمال سیگار از فهرست اماکن عمومی مندرج در قانون کنترل دخانیات، ایرادهایی به این مصوبه گرفت و این مصوبه برای بررسی مجدد به مجلس برگشت.

وی گفت: مستثنی کردن هر یک از اماکن از فهرست اماکن عمومی که در بند ۸ ماده ۱ آیین نامه اجرایی قانون ذکر شده است می‌تواند باعث شود تا بعدا درخواست دیگری برای مستثنی کردن سایر اماکن از قانون ارائه شود؛ بنابراین ضمن اینکه تفسیر مجلس از تبصره یک ماده ۱۳ با تفسیر شورای نگهبان مغایرت داشت مسائل اینچنینی هم نگرانی‌هایی را برای ما ایجاد کرده است.

ولی‌زاده تصریح کرد: بخش سلامت نسبت به این موضوع نگران است و اینکه بخواهیم اماکنی را مستثنی کنیم که عرضه سیگار و قلیان در آنها قانونی باشد، این یعنی اینکه آنها را به لحاظ قانونی به رسمیت شناختیم؛ در صورتی که ما اماکنی را به رسمیت می‌شناسیم که دارند جان مردم را هدف قرار می دهند؛ یعنی ما با توجه به اینکه می‌دانیم مواد دخانی برای سلامت مردم ضرر دارد برای این مراکز مجوز های قانونی صادر خواهیم کرد.

ولی‌زاده گفت: رهبر معظم انقلاب در سیاست‌های کلی سلامت که ابلاغ کردند فرمودند که باید در تمام سیاستگذاری و قوانین سلامت در اولویت قرار بگیرد،و سلامت باید در صدر سیاست‌گذاری‌ها قرار بگیرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک