یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۳۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ساعت ۸:۳۲

دولت برای حذف یارانه افراد پردرآمد بانک اطلاعاتی قوی داشته باشد

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بر ضرورت داشتن بانک اطلاعاتی قوی از سوی دولت برای حذف یارانه ثروتمندان تاکید کرد.
دولت برای حذف یارانه افراد پردرآمد بانک اطلاعاتی قوی داشته باشد,

شهاب الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت حذف یارانه دهک‌های بالا، گفت: یارانه ثروتمندان باید حذف شود اما باید در این باره بررسی‌های دقیقی انجام شود تا تر و خشک با هم نسوزند.

وی افزود: طبق معیارها، دولت یارانه کسی که خانه و ماشین دارد و زوجین کارمند هستند، را حذف می‌کند، اما اگر یارانه کسی که نیازمند است قطع شود باید سریعا روند پرداخت یارانه به این خانوارها از سر گرفته شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «تشخیص نیازمند بودن افراد با دولت است»، ادامه داد: دولت باید تشخیص دهد که چه کسی نیازمند است. در همین راستا دولت باید خط فقر را تعیین کند و یارانه کسانی که یک پله بالاتر از این خط هستند را حذف کند اما کسی که خانه و ماشین دارد و کارمند است زندگی‌اش به راحتی نمی‌چرخد.

بی‌مقدار یارانه نقدی پرداختی به مردم را ناچیز توصیف کرد و یادآور شد: تاکنون در حوزه انتخابیه‌ام کسی به من مراجعه نکرده که بگوید یارانه‌اش به اشتباه قطع شده است، در عین حال برای پرهیز از بروز خطا در این زمینه دولت باید بانک اطلاعاتی قوی برای حذف یارانه افراد پردرآمد داشته باشد.

وی در پایان با بیان اینکه «افراد پردرآمد همه چیز دارند و از تمامی امکانات استفاده می‌کنند»، گفت: ما معتقد به  حذف یارانه تمامی ثروتمندان و پرداخت این مبالغ به طبقات پایین جامعه هستیم تا این افراد هم بتوانند به راحتی زندگی کنند.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک