یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۳۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ساعت ۱۴:۱

تشریح برنامه های محرومیت زدایی کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اعلام برنامه های این نهاد که در جهت محرومیت زدایی و توانمند سازی انجام می شود گفت: به دنبال ارائه مدل های جدید توانمند سازی هستیم.
تشریح برنامه های محرومیت زدایی کمیته امداد,

 مرتضی بختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اقداماتی که کمیته امداد در راستای کاهش محرومیت و فقر زدایی انجام می‌دهد، افزود: توانمندسازی در صدر برنامه‌های کمیته امداد قرار دارند و مقام معظم رهبری نیز در این خصوص دستور دادند و بر همین اساس در امداد همه با هم مصمم هستیم که نظر مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات با رعایت تکریم و حرمت گذاری برای محرومان در صدر برنامه‌های ما قرار دارد.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: توانمندسازی چند رکن اساسی دارد که اشتغال، مسکن و زیرساخت‌های فرهنگی از جمله این ارکان هستند و بر همین اساس برای اینکه بتوانیم تفکر فعال بودن و پرکار بودن را اجرایی کنیم باید به معنای واقعی زاهد بودن را رعایت کنیم یعنی باید با انرژی و استعدادهای بدنی در جهت گره گشایی از کار محرومان تلاش شود و کمترین بهره برای زندگی شخصی خود برداشته شود و این کار و تفکری است که در کمیته امداد به عنوان یک نهاد انقلابی انجام می شود.

وی اظهار داشت: در رابطه با اشتغال که یکی از پایه های توانمندسازی است باید حتماً به سراغ مدل‌های جدیدی برویم که یک نمونه از این برنامه‌ها راه اندازی موکب اشتغال است که به نظر می‌رسد می‌توانند ظرفیت‌های مردمی را برای اشتغال بیشتر مددجویان به کار گیرد چرا که هرجا مردم به کمک آمدن بسیاری از مشکلات حل شده است.

بختیاری در مورد مستمری و معیشت مددجویان تحت پوشش نیز گفت: در بودجه سالیانه اعتباری از سوی دولت برای مستمری مددجویان در نظر گرفته می‌شود که بعد از تصویب مجلس در اختیار ما قرار می گیرد البته در کنار بودجه ای که به ما می‌دهند ، ده‌ها خدمت دیگر باید برای مددجویان انجام دهیم که در اینجا مردم ما را کمک می‌کنند.

به گفته وی، اقداماتی مانند جشن عاطفه‌ها ، تامین جهیزیه ، مسکن، طرح اکرام و محسنین از جمله اقداماتی است که با کمک های مردمی در جهت رفع نیازهای مددجویان و نیازمندان انجام می‌شود.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: مستمری یکی از ده ها خدماتی است که کمیته امداد به مددجویان ارائه می دهد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک