دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۳:۰۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۱ - اذان مغرب:۲۰:۲۳:۴۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ساعت ۱۵:۳۱

افزایش ۵۳ درصدی "خشونت جنسی" در فرانسه صرفاً در یک سال! + تصاویر

زنان فرانسوی نسبت به خشونت‌های جنسی و خانگی و کشتار زنان توسط شریک زندگی خود، در شهر پاریس دست به اعتراض زدند؛ تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده‌اند، دست کم به میزان ۵۳ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است!
افزایش ۵۳ درصدی "خشونت جنسی" در فرانسه صرفاً در یک سال! + تصاویر,

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگارن پویا؛ "خشونت علیه زنان در کشور فرانسه" یکی از معضلات بزرگ زنان این کشور به حساب می‌آید؛ در چند سال گذشته میزان خشونت‌ها علیه زنان در این کشور به طور چشمگیری گسترش یافته به گونه‌ای که آزار و اذیت‌های جنسی و به قتل رسیدن توسط شریک زندگی از جمله مهم‌ترین خشونتهایی هستند که زنان فرانسوی با آن‌ها رو به رو می‌شوند. 

به گزارش "رویترز"، زنان فرانسه در مقابل آزار و اذیت های جنسی و خشونت‌های خانگی، اعتراضات گسترده‌ای را در سالهای مختلف برگزار کرده‌اند؛ در اعتراض اخیر که روز شنبه برابر با 19 اکتبر برگزار شد، صدها زن در پاریس روی زمین به حالت مرده دراز کشیدند تا با این روش توجه‌ها را نسبت به خشونت خانگی علیه زنان جلب کنند؛ این تجمع اعتراضی در "پلاس دو لا رپوبلیک" از میدان‌های اصلی مرکز پاریس برگزار شد. 

کشور فرانسه ,

کشور فرانسه ,

کشور فرانسه ,

معترضان نام هر کدام از قربانیان خشونت خانگی در فرانسه را در دست داشته و یک به یک روی زمین می‌افتادند و فریاد می‌کشیدند: «نه یکی دیگر.»؛ «نه یکی دیگر» کمپینی است که در سال 2015 در اعتراض به خشونت‌ علیه زنان در آرژانتین شکل گرفت.

دولت فرانسه از ماه گذشته مجموعه نشست‌هایی را در سراسر کشور با موضوع «مبارزه با خشونت خانگی» آغاز کرده که نخستین اقدام برای حل این معضل محسوب میشود؛ قرار است در چارچوب این نشست‌ها و با هم‌اندیشی نمایندگان دولت و انجمن‌ها، امکانات جدیدی برای مبارزه با این شکل از خشونت فراهم آید.

ساندرین بوچیت، که رئیس یک انجمن حمایت از قربانیان خشونت‌های خانگی است و خواهر خودش به دست شریک زندگی‌اش در مقابل چشمان دختر 7 ساله اش به آتش کشیده و کشته شده، به رویترز گفت که بالا رفتن آمار قربانیان خشونت خانگی، غیرقابل قبول است.

یکی دیگر از مشکلاتی که زنان فرانسوی به واسطه آن، مورد هجمه قرار دارند "آزار و اذیت‌های جنسی" است؛ براساس گزارش "سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت" و "موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی" فرانسه، تعداد کسانی که در سال 2017 میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده‌اند، دست کم به میزان 53 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.

دو نهاد مزبور در گزارش سالانه خود در سال 2018 اعلام کرده‌اند که تعداد قربانیان سوء‌استفاده جنسی در فرانسه از 173 هزار نفر در سال 2016 میلادی، به 265 هزار نفر در سال 2017 میلادی رسیده است. 

"رصدخانه ملی جرائم و عدالت کیفری فرانسه" ONDRP، در نخستین گزارش خود در مورد این موضوع آماری را منتشر می‌کند؛ تنها 220 هزار نفر از قربانیان در وسایل حمل و نقل عمومی مورد آزار متجاوزین قرار گرفته‌اند! قطار و اتوبوس در حال حرکت، مانع از فرار قربانیان می‌شود و متجاوزان به راحتی نیت سوء خود را پیگیری می‌کنند.

یکی از دلایل پیروزی مکرون در انتخابات ریاست‌جمهوری، وعده "پایان دادن به خشونت علیه زنان" بود اما با رشد شدید خشونت‌های مرگبار علیه زنان، فعالان حقوق زنان خواستار دخالت دولت و پایان دادن به آنچه که "قتل عام" خواندند، شدند.

کشور فرانسه ,

کشور فرانسه ,

کشور فرانسه ,

 

انتهای‌پیام/ 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک