جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۵:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۱۰ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۴۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ساعت ۱۶:۶
آخوند اهل سنت جرگلان:

۱۳ آبان روز یادآوری مقاومت برای دست آوردهای کشور است

یکی از علمای برجسته اهل  سنت شهرستان رازوجرگلان ۱۳ آبان را روز یادآوری مقاومت و مبارزات برای دست آوردهای گذشته کشورمان عنوان کرد .
 ۱۳ آبان روز یادآوری مقاومت برای دست آوردهای کشور است,

خالمحمد آخوند سرفراز،مدیر حوزه علمیه هدایتی روستای کلاته ابریشم و از علمای جرگلان در گفت و گو با عصر اترک گفت :  ۱۳ آبان روزی است که ما برخود یاداوری می کنیم که برای آنچه که با مبارزه به دست آمده است، حال باید مقاومت کنیم .

وی گفت: مقاومت به معنای این است وقتی مبارزه به نتیجه رسید با حفظ و حراست از آن تلاش کنیم تا نتیجه اقداماتی که در طول عمر انقلاب انجام شده از بین نرود.

وی ادامه داد: در مقابل استکبار ما مرحله مبارزه را رد کردیم و حال در مرحله مقاومت هستیم یعنی آنچه را که به دست آمده باید با مقاومت مان حفظ کنیم .

آخوند سرفراز در خصوص این که آیا ارتباط با امریکا می تواند مشکلات و عقب ماندگی های کشور را حل کند، گفت: ارتباط با امریکا نه تنها عقب ماندگی و مشکلات کشور را حل نخواهد کرد بلکه امکان دارد بدتر نیز شود وتنها راه جبران عقب ماندگی و مشکلات کشوراتکا به نیروی داخلی است .

وی اضافه کرد: آمریکا در موقعیتی نیست که بخواهد مشکلات دیگر کشورها را حل کند، آمریکا با اهداف خاص به کشورهای دیگر نزدیک می شود و چون یک سوم اقتصاد جهان را داراست با فشارهای اقتصادی به دنبال  تحمیل تفکرات و باورهای خود است .

این عالم اهل سنت داشتن استقلال،اقتدار، ابهت و جایگاه  مناسب در دنیا را در مرحله اول مبارزه با امریکا دانست و در خصوص کشورهایی که با اتکا به امریکا به جایی رسیده باشند نیز اظهار کرد: کشورهای مانند افغانستان زمانی که به سمت آمریکا روی آوردند با گروهک هایی مانند القاعده و طالبان که زاییده تفکرات اسلام امریکایی بودند، مواجه شدند که نه به امنیت رسیدند و نه  اوضاع اقتصادیآ پیشرفت کرد و بلکه بدترشد.

وی خاطرنشان کرد: این وضعیت بر سر کشوری های دیگری از جمله مصر و عراق نیز آمد.

وی گفت: کشور ما از نمونه کشورهایی است با قطع  رابطه با امریکا بعد از تسخیر لانه جاسوسی و مبارزات گذشته در جایگاه هایی نظامی، سیاسی، اقتصادی و امنیت در جایگاه خوبی ایستاده است .

انتهای پیام/ رحیمی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک