جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۰:۱۲ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۱۷ - اذان مغرب:۲۰:۲۰:۱۸

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس بین الملل | کد خبر: ۲۸۲۴۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ساعت ۱۸:۱۳

عضو حزب‌الله: لبنان هنوز با خطر آشوب روبه‌روست

عضو شورای اجرایی حزب‌الله ضمن اعلام اینکه این جنبش دنبال دولتی مورد اعتماد و قدرتمند است، تصریح کرد، آمریکا قصد بهره‌برداری از تحرکات مردمی لبنان را دارد اما این اجازه به او داده نخواهد شد.
عضو حزب‌الله: لبنان هنوز با خطر آشوب روبه‌روست,

به گزارش گروه بین‎‌الملل خبرگزاری فارس، «نبیل قاووق» عضو شورای اجرایی حزب‌الله در یک سخنرانی در شهر «عیتا الشعب» در جنوب لبنان اعلام کرد، بدترین صحنه در تظاهرات اخیر آن بود که برخی مفسدان سوار بر موج تحرکات مردمی شدند تا از خودشان حفاظت کنند.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، وی افزود، کسانی که تحرکات مردمی را دزدید مسؤولیت ناامیدی مردم و سوق دادن کشور به سمت خطر و درگیری را بر عهده دارد؛ موضوعی که اگر اتفاق می‌‌افتاد پایان آن مشخص نبود؛ لبنان هنوز هم با خطر آشوب و وقوع فتنه روبه‌روست و این امر بسیار بدتر از بحران اقتصادی است.

نبیل قاووق ادامه داد: موضوع مورد انتظار در این مرحله مقابله با بحران اقتصادی، مالی و حیاتی قبل از تسویه حساب‌های سیاسی است، برخی شخصیت‌ها و احزاب سیاسی هستند که در جلوی خود چیزی جز تسویه حساب با رقبایشان نمی‌بینند و اولویت آنها نجات کشور نیست. عده‌ای در خارج از لبنان هستند که بر روی تغییر معادلات سیاسی و موازنه قدرت در کشور یعنی روی کسب دستاورد علیه مقاومت، وحدت ملی و ثبات حساب باز کرده‌اند و ما باید برای بستن مسیر به روی این محاسبات بیدار باشیم.

وی تأکید کرد، حزب‌الله خواهان دولتی مورد وثوق است و در زمینه دولتی مورد اعتماد و قوی که صدای مردم را می‌شنود و به مطالبات آنها گوش می‌دهد، کار می‌کند. دولتی که قادر به شکوفایی اقتصادی، محاکمه مفسدان و بازگرداندن مال‌های دزدیده شده باشد.

نبیل قاووق گفت: آمریکا نیز آشکارا وارد خط (تظاهرات) شده و می‌خواهد تحرکات مردمی را در راستای دستاوردهای سیاسی خود به حساب ثبات و وحدت ملی به کار گیرد اما موضع حزب‌الله واضح و آشکار است. ما اجازه نمی‌دهیم دیکته‌های آمریکا وارد دولت جدید شود و به آمریکا نمی‌دهیم در این مرحله یا مراحل دیگر دستاوردی داشته باشد.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله هم در سخنرانی اخیر خود هشدار داد که نباید خواسته‌های مردمی وارد گروکشی‌ها و بهره‌برداری‌های سیاسی شود و جلوی هر کسی که به دنبال درگیری میان جریان‌های سیاسی و گروههای مردمی است، باید گرفته شود (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک