یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۲۹:۴۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۲۸ - اذان مغرب:۲۰:۲۰:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس بین الملل | کد خبر: ۲۸۲۴۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ساعت ۱۸:۴۳

پیام نخست‌وزیر مالزی به شاه سعودی در بحبوحه بحران اقتصادی

در حالی که نخست‌وزیر سابق مالزی به اتهام دریافت رشوه از یک شاهزاده سعودی در زندان به سر می‌برد، نخست‌وزیر فعلی این کشور پیام دوستی برای شاه سعودی ارسال کرد.
پیام نخست‌وزیر مالزی به شاه سعودی در بحبوحه بحران اقتصادی,

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مزلی مالک» وزیر آموزش مالزی و فرستاده ویژه «ماهاتیر محمد» امروز (یکشنبه) در سفر به عربستان سعودی پیام نخست‌وزیر مالزی را به «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی تقدیم کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در این دیدار شاه سعودی نیز از تلاش‌های مالزی برای توسعه روابط با ریاض تقدیر کرد.

این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که «نجیب رزاق» نخست‌وزیر سابق مالزی به علت فساد و دریافت رشوه از یک شاهزاده سعودی در زندان به سر می‌برد. در تیرماه ۱۳۹۷،  کمیسیون ضدفساد مالزی از بازداشت «نجیب رزاق» خبر داد.

«ماهاتیر محمد» به خاطر همین اتهامات فساد بود که در انتخابات ۱۹ اردیبهشت سال ۹۷ توانست مرزوق را شکست داده و به مقام نخست‌وزیری برسد.

ارسال پیام دوستی نخست‌وزیر مالزی به شاه سعودی در حالی است که این کشور در دو سال اخیر با بحران مالی کم سابقه‌ای رو به شده و طبق آخرین گزارش‌ روزنامه نیویورک تایمز در فروردین گذشته مالزی با بدهی ملی ۲۵۰ میلیارد دلاری روبرو است که بخشی از آن به واسطه وام‌های سنگین موسسه سرمایه‌گذاری رزاق است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک