یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۲۹:۱۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۳۹ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۲۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ساعت ۲۰:۴۰
فرماندار اسفراین:

در شرایط سخت اقتصادی؛ اسفراین به کارگاه توسعه و عمران تبدیل شده است

‍فرماندار اسفراین در جلسه شورای اداری با بیان این مطلب که در شرایطی که منابع اعتباری محدود است گفت: پروژه های خوبی در این شهرستان در حال انجام است و برخی از آنها نیز در حال پیگیری است که این امر باعث شده است اسفراین به کارگاه توسعه و عمران تبدیل شود.
 در شرایط سخت اقتصادی؛ اسفراین به کارگاه توسعه و عمران تبدیل شده است,

به گزارش سپهرآیین فرماندار اسفراین در جلسه شورای اداری شهرستان از افتتاح کتابخانه مرکزی اسفراین و افتتاح بیمارستان تک تخصصی زنان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: پروژه های خوبی در سفر ریاست جمهوری به استان خراسان شمالی مصوب شد که به زودی قرار است کارگروه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در شهرستان اسفراین تشکیل شود .
رئیس شورای اداری شهرستان اسفراین با بیان اهمیت برگزاری انتخابات و ایجاد زمینه مشارکت گسترده مردم در انتخابات پیش رو اظهار داشت: این انتخابات از اهمیت خاصی برخوردار است و قطعا همگرایی و مشارکت مردم در برگزاری آن اثرگذار خواهد بود.
وی ضمن تاکید بر بیطرفی و قانونمداری در برگزاری انتخابات توسط مجریان انتخابات و مدیران شهرستان افزود: برای دنیای هیچ کسی آخرتمان را خراب نکنیم، زیرا تعیین کننده نهایی مردم هستند و ما مجری قانون و انتخابات؛ و اولویت همه ما باید مشارکت پرشور مردم باشد.
وی در ادامه گفت: مسئولین دستگاههای اداری شهرستان مجری قانون هستند و اجازه تبلیغات برای کاندیداهای احتمالی انتخابات را ندارند .
رستمی افزود: وظایف نمایندگان مجلس و شرایط تبلیغات نیزمشخص است ؛ نمایندگان وعده های خارج از چارچوب و قوانین و خارج از عرف و قاعده را ندهند .
وی از تشکیل کمیته رصد فضای مجازی خبر داد و اظهار داشت: توهین و تخریب همراه با فحاشی و بی ادبی پذیرفته نیست و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد . 
رستمی همچنین از راه اندازی کمیته پیشگیری از جرائم انتخاباتی در دستگاه قضائی شهرستان خبر داد و افزود: با جرائم و تخلفات انتخاباتی نیز برخورد خواهد شد .
تلاش در جهت ایجاد نشاط سیاسی و اجتماعی با توجه به انتخابات پیش رو نیز از دیگر مطالبی بود که رستمی در این جلسه به آن اشاره داشت .
وی همچنین با اشاره به پیگیریهای صورت گرفته در سطح ملی در خصوص موضوع معدن آلبلاغ اظهار داشت: با توجه به حوادث اخیر پیش آمده در این معدن، مردم باید همراهی کنند تا کار کارشناسی و مطالعه و اکتشاف آن انجام شود .
فرماندار اسفراین در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای آقای محمد بدری معاون سابق برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری اسفراین و آقای هادی لعل مصرزاده بخشدار مرکزی اسفراین، برای معاون و بخشدار جدید آرزوی توفیق در امور را خواستار شد و از نگاه ویژه استاندار خراسان شمالی برای انتصاب مدیران فعال تقدیر و تشکر کرد.


معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار نیز در جلسه شورای اداری شهرستان اسفراین گفت: وظیفه داریم با رعایت اصل بی طرفی در انتخابات شرایط حضور گسترده مردم در پای صندوقهای اخذ رای را فراهم نمائیم.
علی بیگ زاده ماندگاری اصول و مسائل ارزشی انسانی را در انجام خدمت صادقانه به مردم عنوان کرد و گفت: فرمانداری اسفراین با کسب عنوان رتبه برتر در ارزیابی جشنواره شهید رجایی نشان داد که خدمت صادقانه به مردم را سرلوحه کار خویش قرار داده است .
وی در ادامه برگزاری انتخابات را وجود دموکراسی و مردم سالاری دینی در ایران عنوان کرد و گفت: در انتخابات وظیفه داریم با حفظ اصل بی طرفی شرایط حضور گسترده مردم را در پای صندوقهای رای فراهم کنیم. وی گفت: مدیران دستگاههای اجرایی اجازه تبلیغات برای کاندیداهای احتمالی انتخابات را ندارند. 
بیگ زاده یکی از گذاره های مدیریتی را گذر از رقابت و ایجاد مشارکت بیان کرد و افزود: دولت نباید با مردم رقابتی کار کند و باید بستر مشارکت را فراهم کند تا مردم در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ورود پیدا کنند و وظیفه مسئولین ایجاد فضای سالم برای برگزاری انتخاباتی پرشور است .

*طرح همگام هشت گام گنجینه معرفت؛ الگوی مدیریتی جدید استاندار خراسان شمالی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار از فضای ایجاد شده در استان توسط دکتر شجاعی گفت و اظهار داشت: از ابتدای ورود دکتر شجاعی به استان خراسان شمالی تعداد زیادی از مقامات کشوری و ملی با وی دیدار داشته اند و تعدادی مصوبه با اعتباری مشخص برای استان مصوب شده است که همه این مصوبات در جهت و راستای توسعه استان است.
وی طرح توسعه" همگام هشت گام گنجینه معرفت" را الگوی مدیریتی جدید استاندار خراسان شمالی بیان کرد و گفت: در این طرح همه عوامل توسعه در کنار هم قرار می گیرند و هشت شهرستان استان از آن بهره مند خواهند شد.
بیگ زاده پرداختن به مسائل حاشیه ای را عاملی برای از دست دادن زمان و فرصت سوزی عنوان کرد و گفت: جامعه ای که به دنبال توسعه است هرگز به مسائل حاشیه ای نمی پردازد چرا که زمان را برای توسعه از دست می دهد.
وی با بیان این مطلب که دولت کلید بودجه را برای سال آینده زده است اظهار داشت : در بودجه جدید وابستگی به نفت کم شده است .
بیگ زاده در ادامه گفت: دور دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری مصوب شورای عالی اداری کشور به استان ها ابلاغ شده است و باید اجرایی شود.
بیگ زاده افزود: توسعه دولت الکترونیک و بهره مندی از فناوری های نوین یکی از این برنامه ها می باشد که هدف آن کاهش زمان و تسریع در روند رسیدگی به امور مردم می باشد.
وی گفت: اجرای برنامه های تحول نظام اداری، واگذاری خدمات دولت توسط دستگاه های اجرایی به بخش خصوصی و دفاتر پیشخوان و انتصاب بانوان توانمند در مناصب مدیریتی از جمله موارد ارزیابی دستگاه های اجرایی در سالجاری می باشد.
وی با بیان این مطلب که ارتقاء بهره وری نیز یکی از شاخصهای برنامه دوم اصلاح نظام اداری است اظهار داشت: با استفاده درست از منابع می توانیم سطح بهره وری را ارتقاء دهیم .
وی در بخش پایانی سخنان خود از فضای همدلی و تعامل ایجاد شده توسط فرماندار اسفراین با اعضای شورای تامین، ائمه جمعه شهرستان و مدیران دستگاههای اجرایی تقدیر کرد و گفت : اقدامات فرمانداراسفراین در راستای توسعه شهرستان، شایسته تقدیر است.


گفتنی است در پایان جلسه شورای اداری امروز با حکم استاندار خراسان شمالی ، محمدعلی تاجی بعنوان معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری اسفراین و وحید علیزاده بعنوان بخشدار مرکزی اسفراین منصوب شدند.

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک