یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۳۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ساعت ۸:۴۶

شیوع ۷ درصدی بیماری های التهابی گوش در کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزان شیوع بیماری های التهابی و عفونی گوش در ایران را حدود ۶ تا ۷ درصد عنوان کرد.
شیوع ۷ درصدی بیماری های التهابی گوش در کشور,

به گزارش خبرنگار مهر، علی کوهی، در حاشیه برگزاری دومین کنگره «اتولوژی، نورواوتولوژی و قاعده جمجمه» در هتل فردوسی تهران، افزود: در سال های اخیر رشته گوش و قاعده جمجمه در کشور به لحاظ علم پایه و تکنیک های جراحی، گسترش زیادی پیدا کرده است.

دبیر علمی کنگره با اشاره به شیوع بیماری های التهابی و عفونی گوش در کشور، گفت: خوشبختانه به لحاظ ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران، در شرایط خوبی هستیم. 

کوهی تاکید کرد: جایگاه رشته گوش در ایران قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا است.

وی در ارتباط با میزان شیوع بیماری های التهابی گوش در کشور، گفت: بررسی ها نشان می دهد میزان شیوع بیماری های التهابی و عفونی گوش در جوامع غربی ۳ درصد است که این میزان در کشور ما حداقل دو برابر و حدود ۶ تا ۷ درصد است.

کوهی با اشاره به وجود نیروی فوق تخصص رشته گوش در ایران، افزود: در حال حاضر تمامی راهکارهای تشخیصی و درمانی بیماری های گوش در کشور انجام می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ارتباط با راهکارهای درمان بیماری های گوش، گفت: درمان این بیماری ها، ترکیبی از درمان های دارویی و جراحی است. به طوری که در فاز اول چنانچه بیمار دچار عفونت های مکرر شود، از درمان های دارویی استفاده می شود و عوارضی همچون پارگی پرده گوش، از جراحی استفاده می کنیم. 

وی در خصوص علل بروز بیماری های گوش در کشور، به مسائل بهداشتی، آب و هوا و ژنتیک، اشاره کرد و افزود: در سه چهار دهه قبل ارائه خدمات بهداشتی برای کودکان چندان مناسب و مثل شرایط امروز کشور نبود و در نتیجه بزرگسالانی که با بیماری های التهابی گوش مواجه هستند، همان کودکان آن سال ها هستند. همچنین، سکونت در مناطق آب و هوای مرطوب و...، و مسائل ژنتیکی، در ابتلا به این بیماری ها نقش دارند.

کوهی در ارتباط وضعیت سنی شیوع بیماری های گوش، گفت: بیماری های التهابی و عفونی گوش، در هر طیف سنی به شکلی خودش را نشان می دهد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک